"Puławy. Jestem stąd!" to cykl koncertów, w którym prezentowani są artyści pochodzący z Puław i związani z naszym miastem.
Do tej pory w cyklu koncertowym w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" zaprezentowali się:
Energetyczny i przebojowy występ w wykonaniu wokalistek pracujących pod opieką Michała Matrasa w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”, odbywał się w ramach Puławskiego Lata Bluesowego oraz cyklu „Puławy. Jestem stąd!” Wydarzenie przeniosło publiczność do świata najbardziej znanych utworów Sinead O’Connor, Arethy Franklin, Alici Keys, Prince’a czy Michaela Jacksona.
Kacper Gołda swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w wieku ośmiu lat. W 2014 roku wziął udział w programie "X Factor" , gdzie dotarł do półfinałowej piątki. Po programie wydał single ''Wiśniami'' oraz ''Na żadną z gwiazd'.
W 2015 roku Kacper w duecie z zespołem Varius Manx nagrał cover utworu ''Africa'' formacji TOTO, który uświetnił obchody 25-lecia radia RMF FM. Dwa lata później wokalista zdecydował się na udział w kolejnym telewizyjnym talent show - "The Voice of Poland", trafił do drużyny Andrzeja Piasecznego. Na początku 2018 roku Kacper zaprezentował trzeci solowy singel - piosenkę zatytułowaną "Los" oraz '' Zatrzymajmy czas''. W 2020 r otworzył nowy muzyczny rozdział wydając piosenki "Zapach" oraz "Bo jesteś Ty" , które szturmem podbiły internet oraz stacje radiowe.
Angelika Irauth – młoda piosenkarka, trenerka wokalna, pianistka, aranżerka, kompozytorka i autorka tekstów pochodząca z Puław. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Puławach w klasie fortepianu. Przez wiele lat związana była z Puławskim Ośrodkiem Kultury „Dom Chemika”. Uczestniczyła w wielu imprezach odbywających się w naszym Ośrodku i na terenie miasta. Jednym z jej największych osiągnięć jest zdobycie Kryształowego Kamertonu od Związku Autorów i Kompozytorów Polskich (ZAKRu) za autorską muzykę w projekcie Mirka Szawińska Band. Była jurorką II edycji programu „Śpiewajmy Razem All Together Now” w telewizji Polsat, oraz trenerką wokalną w projekcie "Muzyka pod blokiem" organizowanym przez Sounds of Street. Prowadzi konsultacje muzyczne w projekcie Kuba Klasiik Walczak oraz warsztaty „harmonia/śpiew w grupie” w projekcie Just Cover It.
Koncert „Set them free” był mocnym uderzeniem solidną dawką żywiołowej muzyki w wykonaniu charyzmatycznych wokalistek z Puław.
Podczas imprezy usłyszeliśmy m. in. takie hity jak: „Somebody to love” legendarnej grupy Queen, „All about that bass” amerykańskiej piosenkarki R&B Meghan Trainor, brawurowy cover utworu „Kto dogoni wiatr” czy „Virtual Insanitya” dance rockowej formacji Jamiroquai, także nowe, bezkompromisowe i dynamiczne aranżacje utworów Christiny Aguilery, Stinga czy Alicii Keys.
Krzysztofa Gryko Not For Sale to jazzowy projekt inspirowany jest m. in. muzyką kina lat 60. i takimi ikonami polskiego jazzu jak Krzysztof Komeda. Koncert promuje wydaną przez zespół latem tego roku płytę „Alibi”.
Not For Sale to nowe rozdanie i odkrycie muzycznych kart, z jednej strony wyciągające rękę w stronę czułej melodyczności Krzysztofa Komedy, a z drugiej po prostu uważnie podróżujące po świecie emocji i wyobraźni - podkreśla lider grupy Krzysztof Gryko.
Monika Malczak – to wokalistka, autorka tekstów oraz muzyki, jest absolwentką Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Swoje pierwsze kroki na wokalnej drodze muzycznej stawiała jako podopieczna instruktora Zbigniewa Jonaka w POK „Dom Chemika” w Puławach. Intensywna pięcioletnia praca zaowocowała wysokim poziomem młodej artystki i w rezultacie licznymi osiągnięciami na konkursach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wszystko to zdecydowało o wyborze dalszej drogi artystycznej piosenkarki. Do najważniejszych sukcesów z tego okresu artystka zalicza m. in.: I nagrodę na IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus "W żółtych płomieniach liści" w Białymstoku, Grand Prix na XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Kozicnicach.
Jej późniejsza działalność artystyczna została doceniona przez krytyka muzycznego i dziennikarza Polskiego Radia Adama Dobrzyńskiego, który obserwując jej muzyczne poczynania umieścił ją w rankingu TOP 5 w kategorii "Polski Jazzowy Debiut Roku 2016". Wśród licznych osiągnięć na jej koncie można wyróżnić I nagrodę na 43. Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz I Nagrodę na Międzynarodowym "Novum Jazz Festival - Nowa Nadzieja Jazzu 2017". Swoją autorską muzykę prezentowała na Festiwalach w Polsce, a także poza granicami kraju: NiCaJazz! Festival w Hiszpanii, JAZZtrzębie, Jazz w Ruinach, Jazz na Kresach.
Paulina Sykut-Jeżyna – dziennikarka, prezenterka telewizyjna, a także wokalistka, pochodząca z Puław. Pierwsze kroki związane z wystąpieniami przed publicznością stawiała w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”. 18 czerwca wróciła na naszą scenę z recitalem pt. „Jednym szeptem”, który odbył się w ramach cyklu „Puławy. Jestem stąd!”.
Od najmłodszych lat związana była z różnymi aktywnościami związanymi z amatorskim ruchem artystycznym. Swój talent pielęgnowała najpierw występując w Zespole Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, a potem ucząc się śpiewu pod kierunkiem instruktora Michała Matrasa, z którym współpraca zaowocowała sukcesami na wielu ogólnopolskich konkursach i festiwalach poezji śpiewanej. Była też wokalistką grupy ER-EL-KI, a w 2003 roku, jeszcze w trakcie studiów, wystąpiła w programie "Idol"
Karierę w mediach rozpoczęła od prowadzenia programu „Muzyczne listy” w telewizji TV4. W 2007 roku zaczęła współpracę ze stacją Polsat jako prezenterka pogody. Była prowadzącą w show telewizyjnym „Must Be the Music”, od kilku lat prowadzi „Taniec z Gwiazdami”. Widzowie pamiętają ją jako konferansjerkę wydarzeń takich jak: „Festiwal Top Trendy”, „Polsat Super Hit Festiwal” w Sopocie i wielu innych znanych flagowych koncertów Telewizji Polsat.
Jak sami piszą: To co robimy wskazuje na poszukiwanie nowych wizji, tekstur i piosenek w niezamieszkałym miejscu w którym można odnaleźć zakurzone soulowe winyle z 70s-ów i studyjne produkcje z syntetycznych lat 80-tych. Na żywo Penthouse to siła życia. W swojej pracy łączymy pewność siebie i enigmatyczność. Używając grubych plam dźwięku, kombinacji głosów poszerzamy oraz wzbogacamy swój warsztat pisania i komponowania.
Moriah Woods jest amerykańską wokalistką i autorką tekstów, niezależną multiinstrumentalistką mieszkającą od dziesięciu lat w Polsce. W swojej muzyce łączy liryczny folk z intymnym, autorefleksyjnym charakterem pisanych przez siebie tekstów. Od przyjazdu do Polski wydała trzy albumy studyjne: The Road to Some Strange Forest, Old Boy i Human. W 2015 roku artystka wystąpiła na płycie The Feral Trees, a w 2020 roku wspólnie z Anitą Lipnicką stworzyła utwór Nasz głos, swoistego rodzaju protest song będący głosem w walce o prawa kobiet w Polsce. Wykonało go 50 znanych polskich kobiet, a utwór zyskał ponad milion wyświetleń i rozgłos w mediach.