Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty taneczne, które wprowadzą Cię w świat energetycznego tańca na szpilkach!
Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy dla Was specjalne wydarzenie - dwugodzinne zajęcia, podczas których czekała na Was będzie solidna porcja rozgrzewki, doskonalenie techniki tanecznej oraz nauka ciekawych choreografii. A wszystko to w rytmie energetycznych dźwięków perkusji na żywo!
High Heels to nie tylko taniec, to prawdziwa przygoda! Dzięki tym zajęciom poprawisz swoją kondycję fizyczną, zdobędziesz nowe umiejętności taneczne, zwiększysz koordynację i elastyczność oraz wzmocnisz pewność siebie. Taniec na szpilkach to sztuka wyrażania siebie poprzez ruch i muzykę, a jednocześnie świetny sposób na relaks, zabawę oraz poznanie nowych, inspirujących osób.
Na warsztaty warto zabrać wygodny strój, buty na szpilce (zabudowane, otwarte palce, miękka podeszwa, dobrze trzymające piętę), skarpetki do rozgrzewki, wodę oraz przede wszystkim - dobry humor!
Zajęcia High Heels Live Music poprowadzi profesjonalny tancerz i choreograf Jacek Kowalczyk.
Termin: 1 marca 2025 r., godz. 17.00-19.00. Koszt: 100 zł/os.
Spędź Dzień Kobiet aktywnie i kreatywnie! Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, które będą świetnym prezentem dla siebie lub bliskiej osoby z okazji tego wyjątkowego święta.
Zapisy w kasie POK „Dom Chemika", tel.: 81 458 67 21. Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy na wyjątkowy koncert młodej wokalistki Mileny Kowalczyk, zatytułowany „Ponad tęczą”. W kameralnej atmosferze sali 34 POK "Dom Chemika", artystka zabierze słuchaczy w muzyczną podróż przez różne gatunki i epoki. W repertuarze znajdą się zarówno ponadczasowe przeboje światowej muzyki rozrywkowej, jak i polskie kompozycje.
Milena wykona m. in. nostalgiczne "Yesterday" The Beatles, wzruszające "Over the Rainbow" z filmu "Czarnoksiężnik z Oz", czy romantyczne "Heaven" Briana Adamsa. Nie zabraknie również polskich akcentów - usłyszymy "Sen na pogodne dni" oraz "Co się śni niewidomym".
Szczególnym elementem koncertu będzie własny akompaniament pianistyczny artystki w kilku wybranych utworach. W pozostałych kompozycjach przy pianinie zasiądzie instruktor Michał Matras, pod którego okiem Milena rozwija swój talent.
Zapraszamy 1 marca o godz. 18.00 do sali nr 34. Ze względu na kameralny charakter wydarzenia obowiązują zaproszenia. Liczba miejsc ograniczona.
Spektakl "Klimakterium... i już" to przyjemny wieczorek z babami i dla bab, a jego wiodącym tematem jest słowo, którego na co dzień się nie wymawia. Cztery przyjaciółki, spotkawszy się w butiku prowadzonym przez jedną z nich, przekuwają drażliwy problem menopauzy na pioseneczki i tańce. O trapiących je dolegliwościach śpiewają do dobrze znanych melodii, np. o uderzeniach gorąca do nut piosenki "Kuba, wyspa jak wulkan".
Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku "menopauzalnym". Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety - mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni - miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany. Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej , inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.
Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny - tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.
Na spektakl zapraszamy 4 marca o godz. 19.00. Bilety w kasie POK i na Biletyna.pl.
"Dominik i zaczarowane królewny" to magiczna opowieść o niezwykłym ogrodniku, którego mądrość i odwaga zostaną wystawione na próbę. Za namową tajemniczej wróżki, Dominik przybywa do królewskiego pałacu, gdzie musi rozwikłać zagadkę znikających królewien. Każdej nocy młode księżniczki przepadają bez śladu, a rankiem wracają wyczerpane, w podartych pantofelkach. Wielu królewiczów próbowało już rozwiązać tę tajemnicę, ale wszyscy przepadli bez wieści. Czy mądremu ogrodnikowi uda się przełamać zły czar i odkryć sekret królewien?
W przedstawieniu gościnny udział bierze Zespół Baletowy Etiuda".
Adaptacja, reżyseria i kostiumy: Anna Magdalena Filipiak
Podkłady muzyczne: Michał Matras
Scenografia: AI
Choreografia: Ilona Rogozik
Zapraszamy 6 marca o godz. 9.45 i 11.45 do sali widowiskowej POK "Dom Chemika". Wstęp: 15 zł/os.
Rezerwacja i informacje w kasie POK: tel. 81 458 67 21
Zachęcamy nauczycieli do zgłaszania grup szkolnych!
Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" i Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór zaprasza na fascynującą podróż do krainy nordyckich legend i zapierających dech w piersiach krajobrazów!
W magiczną podróż po Skandynawii zabierze nas Agnieszka „Astrid” Kępska, doświadczona podróżniczka i znawczyni krajów północy.
Autorka przedstawi prezentację "Wśród Trolli, Huldr i Nøkkenów” podczas której połączy piękno skandynawskich krajobrazów z fascynującymi opowieściami o mitycznych istotach zamieszkujących te tereny. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz fotografii oraz muzyka oddająca niezwykły klimat północy.
Prelegentka od ponad 20 lat zawodowo związana jest ze Skandynawią, prowadząc firmę North By Expert, specjalizującą się w organizacji wypraw na północ Europy. Jej artykuły publikowane były m. in. w magazynach Traveller i N.P.M.
Na spotkanie zapraszamy 7 marca o godz. 17:00 do małej sali teatralnej POK "Dom Chemika". Wstęp wolny.
Zapraszamy wszystkich miłośników podróży, fotografii i skandynawskich legend!
Przed nami kolejna muzyczna niespodzianka od podopiecznej instruktora Michała Matrasa! Tym razem zapraszamy na solowy występ utalentowanej Antoniny Nowosadzkiej, która przygotowała program wypełniony standardami światowej i polskiej muzyki.
Od broadwayowskich klasyków po współczesne przeboje - tak w skrócie można opisać repertuar tego wyjątkowego wieczoru. W programie usłyszymy między innymi energetyczne "Don't rain on my parade" z musicalu "Funny Girl", wzruszającą balladę "Carrie" oraz żywiołowe "Popular" z broadwayowskiego hitu "Wicked". Antonina zmierzy się również z kultowym country "Jolene" Dolly Parton czy legendarnym "You don't own me".
Akompaniament i opiekę artystyczną nad koncertem sprawuje Michał Matras, pod którego kierunkiem Antonina rozwija swoje muzyczne umiejętności.
Zapraszamy 7 marca o godz. 18.00 do sali nr 34. Ze względu na kameralny charakter wydarzenia obowiązują zaproszenia.
Z radością informujemy, że już 8 marca 2025 odbędzie się kolejne spotkanie Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Puławach.
Wszystkich studentów wraz z rodzicami zapraszamy na godzinę 10.00 do "Domu Chemika" do małej sali teatralnej na wykład prowadzony przez Marcina Wolskiego z EDUKACJI 3.0 pt. „Internet. Co się dzieje, gdy wciskamy ENTER?".
Prosimy o wcześniejsze przybycie w celu dokonania wpłaty za warsztaty przed wykładem. Będziemy na Państwa czekać już od godziny 9.30.
Po wykładzie dla chętnych odbędą się warsztaty popularnonaukowe. Każdy warsztat jest płatny 15 zł na miejscu w dniu warsztatów. Prosimy o wpłaty gotówką.
Aby wziąć udział w warsztatach, należy zarejestrować się przez formularz internetowy. Bardzo prosimy o niezwlekanie z zapisami, szczególnie jeżeli zależy Państwu na konkretnej godzinie lub temacie warsztatu. Limit miejsc na warsztaty jest ograniczony. W pierwszej kolejności zapisy otwarte są dla studentów UD.
W ramach spotkania 8 marca zapraszamy także rodziców na wykład pod tytułem „Odkrywcy cyfrowego świata – jak wspierać dzieci w mądrym korzystaniu z technologii?”
Warsztat dla rodziców odbędzie się w godzinach 11:15 - 12:00 (część pierwsza), 12:15-13:00 (część druga).
W jaki sposób wspierać dzieci w korzystaniu z technologii, by służyła ich rozwojowi, a nie była tylko „pochłaniaczem czasu”? Zapraszamy na warsztat, podczas którego poznamy wartościowe aplikacje i narzędzia cyfrowe, które można wykorzystać w edukacji, zabawie i wspólnych rodzinnych aktywnościach. Ponadto dowiemy się, jak tworzyć zdrowe nawyki korzystania z technologii i jak przekierować dzieci na pozytywne strony cyfrowego świata. Warsztat skierowany jest do rodziców, którzy chcą świadomie i ciekawie wprowadzać swoje pociechy w świat nowych technologii. Zapraszamy:)
Warsztat I – „Latające Śmigiełka – magia aerodynamiki!”
Jak to możliwe, że helikoptery unoszą się w powietrzu? Jak nasiona pokonują duże dystanse? Co sprawia, że coś wiruje, zamiast po prostu spadać? Podczas tych warsztatów dzieci odkryją podstawy aerodynamiki, budując własne wirujące śmigiełka z papieru!
Warsztat II – „Matematyka z klockami LEGO – liczby w akcji!”
Czy matematyka może być zabawą? Oczywiście! Na tych warsztatach dzieci odkryją fascynujący świat liczb, wykonując obliczenia i matematyczne eksperymenty przy pomocy klocków LEGO. Dzięki praktycznym zadaniom poznają zastosowania matematyki w codziennym życiu oraz nauczą się rozwiązywania logicznych łamigłówek w kreatywny i angażujący sposób.
Formularz do zapisów: https://forms.office.com/e/VaQWLHRBB5
Harmonogram spotkania:
Specjalnie dla wszystkich Pań w dniu ich święta 8 marca wybrzmią najpiękniejsze melodie filmowe. "Czterdziestolatek", "Janosik" czy "Uciekaj moje serce" - te, i wiele innych kultowych utworów usłyszymy w wykonaniu Puławskiej Orkiestry Dętej POK „Dom Chemika” pod batutą Dariusza Domańskiego. Całości towarzyszyć będą projekcje niezapomnianych scen filmowych.
W programie usłyszymy wybrane utwory z klasyki polskiego kina: chwytający za serce motyw muzyczny z serialu „Dom”, piękną melodię z "Czarnych chmur", nostalgiczny temat z serialu "Polskie drogi" oraz dostojnego poloneza z "Pana Tadeusza". Jednak to nie wszystko - na scenie pojawią się także wyjątkowi goście, którzy zaskoczą nas muzycznymi niespodziankami wykraczającymi poza repertuar filmowy.
Tego dnia oprócz ponad 30-osobowego składu orkiestry dętej z towarzyszeniem sekcji rytmicznej i smyczkowej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" im. Kazimiery Walczak „Mamci" wraz z kapelą, znakomici wokaliści instruktora Zbigniewa Jonaka – Julia Pszczoła, Weronika Kubiś, Weronika Sierocka i Jakub Rogala oraz Męski Zespół POK „Dom Chemika", który zaprezentuje program artystyczny dedykowany Paniom. Koncert uświetnią również występy Kacpra Gołdy, Marcina Grudnia i Tomasza Wadasa.
Świętujmy Dzień Kobiet przy najpiękniejszych utworach polskiego kina i nie tylko – niech muzyka, emocje i filmowe wspomnienia stworzą niezapomnianą atmosferę tego wyjątkowego wieczoru.
Zapraszamy na muzyczną podróż przez najpiękniejsze polskie melodie srebrnego ekranu 8 marca o godz. 17.00 do sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”!
Wstęp: Panie – 1 zł, Panowie – 50 zł.
Bilety dostępne w kasie POK, tel.: 81 458 67 21 i na Biletyna.pl.
Już 15 i 16 marca Puławy staną się stolicą polskich tańców narodowych! To właśnie tutaj, w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”, odbędzie się 23. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”. Na parkiecie zobaczymy najlepsze pary z całego kraju, które zaprezentują swoje umiejętności w rytmach oberka, kujawiaka czy mazura.
Taneczne popisy uczestników oceni profesjonalne jury, a rywalizacja o tytułowy „Pierścień Księżnej Izabeli” rozegra się w wyjątkowej scenerii Atrium Ośrodka. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Przewodniczącego PS CIOFF, pana Jana Łosakiewicza.
Zapisy do konkursu prowadzone są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na platformie: https://turnieje-tp.cioff.pl/
Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” to prestiżowe wydarzenie, które od 2002 roku gromadzi w Puławach najlepszych tancerzy oraz miłośników polskiego folkloru. Każdego roku do rywalizacji przystępuje ponad 200 uczestników z kilkudziesięciu ośrodków w całej Polsce.
Nie przegap okazji, by stać się częścią tego niezwykłego wydarzenia!
Do zobaczenia w Puławach!
Przygotujcie się na niezapomniane emocje! Aleja Rocka Symfonicznie to spektakularne show, które łączy siłę rocka z elegancją orkiestry symfonicznej. Na jednej scenie spotkają się: międzynarodowa orkiestra, pełni pasji soliści, chór, tancerze z Ukrainy i legendarny polski zespół rockowy Żuki.
Ten wieczór to nie tylko koncert – to wizualne i muzyczne widowisko. Największe rockowe hity wszech czasów – od The Beatles i Queen, przez Led Zeppelin, po AC/DC – nabiorą nowego życia dzięki niezwykłym aranżacjom. Wzbogacone nowoczesnymi efektami świetlnymi i wizualnymi, wciągną Cię w wir emocji i uczynią częścią tego niesamowitego spektaklu.
Usłysz przeboje, które pokochał świat, takie jak: „Hey Jude”, „The Best”, „Smoke on the Water”, „We Will Rock You”, „Knockin’ on Heaven’s Door” czy „Shallow”.
Czas włączyć reflektory, podkręcić głośniki i naładować się energią! Stań się częścią tego widowiska, które unosi na fali rocka i otula dźwiękowym oceanem.
Na koncert zapraszamy 22 marca o godz. 18.00. Bilety w kasie POK i na Biletyna.pl.
Co robić nago w szafie w sypialni, której się nie zna? Odpowiedź na to i wiele innych pytań dostarczy komedia, która udowodni Ci, że nawet z najbardziej absurdalnych sytuacji jest jakieś… wyjście awaryjne!
W tej zwariowanej historii słowa „kochanek” i „kochanka” odmieniane są przez wszystkie przypadki. Niespodziewany przyjazd męża kochanki rozpoczyna lawinę zawikłanych układów damsko-męskich. Zwariowane wpadki i zwroty akcji podgrzewają historię, która wiedzie do nieuchronnej katastrofy. A może bohaterowie odnajdą tytułowe „Wyjście awaryjne”?
Czasem balkon na dziewiątym piętrze i oddalony o kilka metrów sąsiedni balkon mogą okazać się wyzwaniem. Szczególnie gdy na drugim balkonie bohater dostrzega najbliższego przyjaciela w towarzystwie kochanki, która okazuje się być jego żoną. W „Wyjściu awaryjnym” taka komplikacja to dopiero początek.
Najnowsza komedia w reżyserii Tomasza Dutkiewicza to gwarancja dobrej zabawy i idealne lekarstwo na nudę! Zarezerwuj bilety online na „Wyjście awaryjne”.
Na spektakl zapraszamy 23 marca o godz. 15.00 i 18.00. Bilety w sprzedaży na AdriaArt.pl.
Znana baśń Hansa Christiana Andersena napisana na nowo przez Jana Brzechwę pt. "Księżniczka na ziarnku grochu" to magiczna opowieść o Księciu, który przemierzył cały świat w poszukiwaniu prawdziwej miłości. Gdy już wszystkie nadzieje wydawały się stracone, pewnej burzliwej nocy do pałacu przybyła tajemnicza Pirlipatka...
Czy dziewczyna, która wcale nie przypomina księżniczki, przejdzie trudną próbę przygotowaną przez Królową? Czy jedno małe ziarenko grochu może odmienić czyjeś życie? Przekonajcie się sami!
Obsada:
Pirlipatka - Anna Magdalena Filipiak
Król - Katarzyna Grudzień
Królowa - Renata Szczypa
Książę - Agnieszka Cichocka
Błazen - Magdalena Jóźwicka
Ochmistrzyni - Małgorzata Bojanowicz
Księżniczki (lalki) - Grażyna Idzik-Dominiak
Reżyseria i scenografia: Grażyna Idzik-Dominiak
Opracowanie muzyczne: Andrzej Rotmański
Zapraszamy 24marca 2025 r. o godz. 10.00. Bilety i rezerwacje w kasie POK "Dom Chemika".
Anna Magdalena Filipiak, utalentowana poetka i wokalistka z Puław, zabierze nas w niezwykłą podróż do magicznego świata paryskiej piosenki. Artystka wykona 15 najpiękniejszych utworów legendarnej Edith Piaf w polskich wersjach językowych, prezentując je w nurcie piosenki aktorskiej.
Podczas koncertu na scenie towarzyszyć jej będzie muzyk, kompozytor i aranżer - Michał Matras, który przygotował specjalne aranżacje fortepianowe do wszystkich utworów. Wyjątkowym akcentem wieczoru będzie ostatnia piosenka wykonana do oryginalnej muzyki skomponowanej przez artystę.
Program wydarzenia obejmuje takie utwory jak: "Hymn o miłości", "Życie na różowo", "Milord", "Niebo nad Paryżem" czy "Pa-dam pa-dam", a także wiele innych niezapomnianych piosenek z repertuaru francuskiej pieśniarki.
Koncert wzbogacą występy taneczne w wykonaniu Zespołu Baletowego "Etiuda" (choreografia: Ilona Rogozik) oraz Formacji Tanecznej Abakua (choreografia: Jacek Kowalczyk). Dzięki współpracy z Edukacją 3.0 i Cyfrową Pracownią Artystyczną oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii, widzowie lepiej poznają samą Edith Piaf.
Serdecznie zapraszamy 29 marca 2025 r. o godz. 18:00 do sali widowiskowej POK „Dom Chemika”.
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie POK oraz na platformie Biletyna.pl.
W ostatnim tygodniu marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru – globalne święto, które od ponad 60 lat łączy artystów i widzów na całym świecie, podkreślając magię scenicznej sztuki. Z tej okazji Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika" zaprasza na niezwykłe premiery przygotowane przez Teatr SPUT², które udowodnią, że teatr to nie tylko spektakl, ale prawdziwe narzędzie komunikacji, wyrażania emocji i przełamywania barier.
Spektakl „BLEE" w wykonaniu grupy młodszej Teatru SPUT²
Inspirowany twórczością Maliny Prześlugi spektakl w reżyserii Katarzyny Grudzień to niezwykła opowieść o sile przyjaźni, akceptacji i wierze w siebie. Historia Pazia Królowej, który po przegranym procesie sądowym trafia na śmietnisko pełne odbywających tam karę owadów, staje się metaforą ludzkiego losu. Przy pomocy tajemniczego Blee, za sprawą konkursu talentów bohaterowie odkrywają, że każdy z nas jest wyjątkowy i zasługuje na szacunek.
Adaptacja i reżyseria: Katarzyna Grudzień
Muzyka: Michał Matras
Obsada:
Spektakl „Love & hate" w wykonaniu grupy starszej Teatru SPUT²
Spektakl w całości stworzony przez młodzież, w nowatorski sposób opowiada o trudnych doświadczeniach związanych z hejtem i przemocą. Wykorzystując teatr formy, młodzi aktorzy w metaforyczny sposób ukazują dramat codziennych zranień i cierpienia młodych ludzi. Sztuka stanowi krzyk buntu przeciwko okrucieństwu i przemocy świata.
Scenariusz: zespół Teatru SPUT²
Reżyseria: Katarzyna Grudzień
Muzyka: Paulina Szeląg
Obsada:
Na premierowe pokazy zapraszamy 30 marca 2025 r. o godz. 17.00 do sali widowiskowej POK „Dom Chemika”. Wstęp wolny.