Marzysz o rozwijaniu swoich artystycznych pasji? Kochasz śpiew, taniec i muzykę? Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" im. Kazimiery Walczak „Mamci” otwiera swoje podwoje!
Zapraszamy:
Nabory odbędą się 3, 4 i 5 września w godz. 16.00 i 18.00 w sali baletowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.
Uczestnictwo w zajęciach „Powiśla” pozwala na poznanie tańców narodowych i ludowych, podstaw tańca klasycznego, tańca ludowego w stopniu zaawansowanym, poznanie zasad śpiewu ludowego i opanowanie repertuaru zespołu. Gwarantujemy dobrą zabawę, przyjaźnie na całe życie, atrakcyjne wyjazdy krajowe i zagraniczne, występy, konkursy i spotkania integracyjne.
To Twoja szansa, by stać się częścią zespołu kultywującego polskie tradycje ludowe! Przyjdź, pokaż swój talent i dołącz do naszej artystycznej rodziny. Czekamy na Ciebie!
Zespół prowadzą: Małgorzata Knap, Łukasz Czerwiński i Konrad Grabowski.
Kapelę prowadzą: Andrzej Rotmański i Piotr Osiak.
Najnowszy program Kabaretu Młodych Panów – „Co się stało?” jest sceniczną i oczywiście ironiczną odpowiedzią na pytanie, na które większość z nas odpowiada – nic. Czasami lekko rozwijamy odpowiedź, która automatycznie przechodzi w pytanie – nic, dlaczego pytasz?
Przecież jeżeli ktoś pyta, to kultura osobista nakazuje nam odpowiedzieć. Jeżeli ktoś docieka i jest żywo przejęty, a nawet gotowy podać receptę lub służyć pomocą, to należy udzielić konkretnej, rozwiniętej odpowiedzi, gdyż już w samym pytaniu Co się stało? słychać i widać, że coś się stało!
Nie bójmy się rozmawiać, nie lękajmy się otwierać przed drugim człowiekiem i przede wszystkim nie udawajmy na co dzień, tylko bądźmy sobą!!
Program dla widzów od 16 roku życia.
Zapraszamy 6 września o godz. 17.00 i 20.00. Bilety na Biletyna.pl.
6 września o godz. 18.00 zapraszamy do Puławskiej Galerii Sztuki na wernisaż wystawy Leny Maksimuk-Przewłoki zatytułowanej „Lato”. Ekspozycję będzie można oglądać do 6 października.
Artystka jest utalentowaną przedstawicielką impresjonizmu. Tworzy obrazy pełne emocji, przesycone kolorem i światłem. W swojej twórczości skupia się na tym, co niedostrzegalne i ulotne, odzwierciedla piękno chwili, starając się przekazać cała gamę uczuć i nastrojów. Prezentowane na wystawie prace pomagają oderwać się od szarej rzeczywistości, przenosząc do krainy słońca, ciepła i spokoju.
Lena Maksimuk-Przewłoka - urodzona w 1986 roku. W latach 2003-2008 studiowała na Uniwersytecie im. Aleksandra Puszkina w Brześciu. Po ukończeniu studiów pracowała w Szkole Plastycznej im. Aleksandra Aloncewa w Brześciu. Od 2014 roku mieszka w Puławach. Artystka bardzo aktywnie bierze udział w życiu kulturalnym wielu miast, jest uczestniczką licznych wystaw i plenerów.
Brała udział w wystawach:
Obrazy artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach na Białorusi, w Polsce, w Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii i we Francji. Obecnie pracuje jako nauczyciel plastyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach i w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Klasyk" w Puławach, a także prowadzi Pracownię Artystyczną, gdzie uczy malarstwa i rysunku dzieci i dorosłych.
Nie pozwól, by kolejny sezon artystyczny przeszedł Ci koło nosa i zrób krok w kierunku nowej, tanecznej przygody! Już dziś zapisz się na nowe zajęcia taneczne dla dorosłych. Niezależnie od tego, czy marzysz o płynnym poruszaniu się w szpilkach, chcesz poczuć gorące rytmy latino, czy pragniesz olśnić partnera eleganckimi krokami tańca towarzyskiego - mamy coś dla Ciebie!
Od 7 września wszystkie chętnie osoby dorosłe zapraszamy na trzy ekscytujące kursy taneczne:
High Heels - taniec na obcasach
Poznaj tajniki zmysłowego tańca w szpilkach! High Heels to nowoczesny styl tańca czerpiący z różnych technik, dla których wspólnym mianownikiem jest wykorzystanie szpilek. Zajęcia obejmują ćwiczenia na płynnego poruszania się w butach na wysokim obcasie i naukę pełnych kobiecości choreografii. Poza poprawą równowagi i koordynacji, trening High Heels gwarantuje wzmocnienie mięśni nóg i pośladków, wysmuklenie sylwetki i uelastycznienie całego ciała.
Gorące rytmy salsy, bachaty, samby, cha-chy, paso doble, rumby i jive’a czekają na Ciebie! Na zajęciach nauczysz się kroków i ruchów charakterystycznych dla tańców latynoamerykańskich. W trakcie ćwiczeń nie tylko poznasz podstawowe kroki, ale też wysmuklisz sylwetkę i poprawisz swoje samopoczucie. Lekcje tańca latino solo łączą w sobie zmysłowość, pasję i ekspresję oraz pozwalają na wzmocnienie swojej pewności siebie i odkrycie na nowo kobiecości.
Klasyka w nowym wydaniu! Walc, tango, cha-cha - te i inne tańce towarzyskie pomogą Wam zabłysnąć na parkiecie. Już po kilku pierwszych spotkaniach uczestnicy nie będą mieli najmniejszych problemów z poradzeniem sobie przy każdym rodzaju muzyki tanecznej. Z czasem opanują umiejętność swobodnego łączenia figur, prowadzenia i podążania, a także interpretacji i oddawania charakteru muzyki.
Zajęcia odbywać się będą w soboty wg harmonogramu:
Zajęcia prowadzi instruktor Jacek Kowalczyk. Zapisy przez portal StrefaZajęć.pl.
8 września zapraszamy wszystkich mieszkańców Puław na wyjątkowe wydarzenie plenerowe pt. Piknik Rodzinny "Pożegnanie Lata wraz z obchodami 60-lecia Mostostal Puławy S.A.”! To doskonała okazja, by wspólnie na świeżym powietrzu podsumować tegoroczne wakacje i zatrzymać letnią atmosferę na dłużej. Impreza odbędzie się na placu przy hali widowiskowo-sportowej.
Od godz. 17.00 na miejscu czekać będzie moc atrakcji, które pozwolą Wam jeszcze raz poczuć beztroską radość letnich dni. Nie zabraknie animacji dla dzieci, kącika dla maluchów, dmuchańców, malowania twarzy i brokatowych tatuaży oraz niezapomnianej zabawy podczas odwiedzin dinozaura!
A gdy słońce zacznie zachodzić, imprezę rozkręci koncert gwiazdy wieczoru. Już od godz. 20.00 na naszej scenie wystąpi Kamil Bednarek! Jego energetyczna muzyka będzie idealnym zwieńczeniem wakacyjnych wspomnień i wprowadzi nas w rytm nadchodzącej jesieni.
Kamil Bednarek to charyzmatyczny wokalista, który podbił serca Polaków swoim udziałem w programie "Mam talent!" w 2010 roku. Jest liderem zespołu Star Guard Muffin, który później zmienił nazwę na Bednarek. Od lat konsekwentnie rozwija swoją karierę, łącząc w swojej twórczości reggae, roots reggae i dancehall. Ma na koncie wiele hitów, takich jak "Chwile jak te" czy "Dni, których jeszcze nie znamy". Artysta wydał kilka albumów studyjnych, w tym "Jestem..." (2012), "Oddycham" (2015) i "Talizman" (2017). Jego twórczość została wielokrotnie doceniona, zdobył m. in. Fryderyka w kategorii Album Roku Reggae/Ska/Dancehall.
Znany jest ze swojej wyjątkowej osobowości scenicznej i zaangażowania w akcje charytatywne. Regularnie koncertuje w Polsce i za granicą, ciesząc się dużą popularnością wśród fanów muzyki reggae i nie tylko. Jego znakomite występy na żywo zawsze gwarantują świetną zabawę i niezapomniane wrażenia.
Nie pozwólmy, by lato odeszło bez echa - świętujmy jego końcówkę w gronie rodziny i przyjaciół.
Piknik rodzinny Pożegnanie Lata i koncert Kamila Bednarka już 8 września od godz. 17.00 na placu przy hali widowiskowo sportowej przy ul. Lubelskiej 59.
Zapraszają Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Miasto Puławy oraz Mostostal Puławy S.A.
Zapraszamy na muzyczną wędrówkę przez świat musicali z Zespołem Wokalnym KENSINGERS!
Już 10 września młodzi, utalentowani artyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. KEN zabiorą nas w niezapomnianą podróż przez najpiękniejsze melodie ze świata musicali.
W programie usłyszymy utwory z takich kultowych produkcji jak: „Aida”, „Burlesque”, „Chicago”, „Grease”, „La La Land”, „Nędznicy”, „Mamma Mia”, „Romeo i Julia” czy „Upiór w operze”.
To niepowtarzalna okazja, by poczuć magię Broadwayu i West Endu na wyciągnięcie ręki! Przyjdźcie i dajcie się porwać muzyce, która od lat zachwyca słuchaczy na całym świecie. To będzie wieczór pełen emocji, wspaniałych głosów i niezapomnianych melodii!
Serdecznie zapraszamy!
Koncert „Ale musicale 3” 10 września o godz. 18.00 w sali widowiskowej POK. Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie POK tel.: 81 458 67 21 i na Biletyna.pl.
Młodzi odkrywcy teatralnych przygód! Macie ochotę na niezwykłą podróż do krainy wyobraźni? Teatr Lalek MUCHOMOR otwiera swoje drzwi dla wszystkich dzieci w wieku 9-13 lat, które marzą o występach na scenie!
Na zajęciach Teatru Lalek MUCHOMOR zapoznacie się z warsztatem kultury słowa, interpretacją tekstu, będziecie pracować nad wyrażaniem emocji poprzez ruch sceniczny oraz animację lalki. Ponadto udział w zajęciach pozwoli Wam na pozbycie się nieśmiałości, tremy oraz rozwinie Waszą wyobraźnię i nauczy współpracy w grupie.
MUCHOMOR to również zajęcia muzyczne i recytatorskie. Uczestnicy zajęć w teatrze z powodzeniem biorą udział w konkursach teatralnych i recytatorskich.
Zajęcia prowadzone są przez Grażynę Idzik-Dominiak i odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. 16.00-18.00.
Zapisy przez portal Strefa Zajęć do 12 września. Zebranie organizacyjne 16 września o godz. 18.00 w sali 108.
Po wakacyjnej przerwie na scenę Klubu Muzycznego SMOK wraca cykl koncertów „Puławy. Jestem stąd!”, w którym prezentują się artyści z różnych nurtów muzycznych związani z naszym miastem. 14 września miłośnicy ciężkich brzmień będą mieli okazję posłuchać koncertu w wykonaniu grupy Forpoczta – zespołu założonego w Puławach w 2014 roku, przez 4 muzyków powiązanych od wielu lat z puławską sceną muzyczną.
W skład zespołu wchodzą: Mateusz Długosz – wokal/trąbka, Piotr Maruszak – perkusja, Marek Walczak – gitara, Mateusz Żmudziński – gitara basowa. Zespół tworzy autorskie kompozycje osadzone między post grungem a metalem, z elementami progresji z licznymi wpływami hard rocka, funku i bluesa. Brzmienie grupy wzbogaca dodatkowo dźwięk trąbki, na której gra wokalista.
Grupa debiutowała na przeglądzie "Mocne Uderzenie" w Baranowie (2014). Ponadto zespół zakwalifikował się na takie przeglądy jak SPAM (2015) i GAPA Rock (2015) czy Rykowisko w Rykach (2017). W październiku 2015 roku własnym nakładem wydana zostaje pierwsza EP-ka zatytułowana "Teraz albo nigdy", promowana przez teledysk do utworu „Maska”. We wrześniu 2016 roku premierę miał teledysk do utworu „Vanitas”.
Na koncert zapraszamy 14 września o godz. 20.00 do Klubu Muzycznego SMOK. Wstęp wolny.
Odkryj magię teatru z nami! Rozpoczynamy zapisy do wszystkich sekcji teatralnych prowadzonych w naszym Ośrodku przez Annę Magdalenę Filipiak.
Proponowane warsztaty i zajęcia teatralne to doskonała okazja, aby rozwinąć swoje umiejętności aktorskie i recytatorskie, pokonać nieśmiałość i świetnie się bawić. Zajęcia pozwalają też na wszechstronny, swobodny i twórczy rozwój oraz dają możliwość występów na scenie.
Oferujemy różnorodne grupy dostosowane do wieku i zainteresowań uczestników:
Pierwsze kroki w świecie teatru! Poprzez zabawę i kreatywne ćwiczenia (plastyczne, muzyczne, ruchowe), najmłodsi uczestnicy rozwijają wyobraźnię i pewność siebie. Zabawy teatralne mają na celu wyrobienie umiejętności wyrażania swoich uczuć i nastrojów, uświadamiają możliwości głosu i poprawiają jego sprawność, wpływają pozytywnie na rozwój dziecka.
Dla naszych małych aktorów! Tutaj dzieci uczą się podstaw gry aktorskiej, improwizacji i współpracy w grupie. Uczestnicy pracują nad ruchem, dykcją i emisją, zapoznają się z poezją i literaturą dziecięcą. Tworzą swoje pierwsze etiudy teatralne. Dzięki pracy warsztatowej i występom przełamują swoją nieśmiałość. Zajęcia to także samodzielna praca nad scenografią, rekwizytem i strojem. Całoroczną pracę grupy wieńczy premiera spektaklu teatralnego.
Rozwijamy talenty! W tej grupie dzieci poznają tajniki sztuki aktorskiej, pracują nad dykcją i ruchem scenicznym, kreatywnie spędzają czas i rozwijają swoje pasje. Młodzi artyści, którzy dołączą do zespołu „Agrafki” mają także okazję do zapoznania się z utworami poetyckimi i dziełami z zakresu literatury dziecięcej. Podsumowaniem całorocznej pracy grupy jest spektakl.
Odkryj siłę gestu! Uczestnicy uczą się wyrażać emocje i opowiadać historie bez słów, rozwijając umiejętności pantomimy, poznają ćwiczenia wzbogacające świadomość ruchową, uczą się samodzielnie tworzyć postać mima, poznają techniki pozwalające na doskonałe panowanie nad gestem i ruchem. Umiejętności zdobyte na zajęciach dadzą uczestnikom możliwość samodzielnego improwizowania różnego rodzaju etiud pantomimicznych.
Dla miłośników literatury i sztuki żywego słowa. Doskonalimy interpretację tekstów, pracujemy nad głosem i ekspresją. Uczestnicy zajęć prezentują się podczas konkursów, występów dla publiczności oraz są konferansjerami podczas wydarzeń artystycznych odbywających się w Ośrodku.
Zapraszamy do świata wyobraźni, kreatywności i ekspresji!
Zapisy na zajęcia teatralne prowadzone przez Annę Magdalenę Filipiak odbywają się przez portal Strefa Zajęć i potrwają do 15 września. Po tym czasie osoby przyjęte do poszczególnych sekcji teatralnych zostaną poinformowane mailowo lub telefonicznie o zebraniu organizacyjnym.
14 lipca, 4 sierpnia oraz 15 września Klub Twórców Ludowych w Puławach zaprasza na letnie kiermasze rękodzieła. Osoby ceniące twórczość i tradycje rękodzielnicze będą miały okazję nabyć wyroby wykonane przez członków Klubu. Podczas wydarzenia, na stoiskach przygotowanych przez twórców, można będzie znaleźć szeroki wybór unikatowych wyrobów: od ręcznie robionych kartek okolicznościowych czy biżuterii po tradycyjne hafty i tkactwo.
Nie zabraknie też takich produktów jak chodniki, koszyki z wikliny, koronkowe serwety, rękawiczki, zabawki, a także cieszących się dużym zainteresowaniem w okresie letnim, rogożynowych kapeluszy i toreb.
Zapraszamy więc wszystkich miłośników piękna i tradycji do odwiedzania wystawców.
Kiermasze zaplanowano na 14 lipca, 4 sierpnia oraz 15 września. Artyści KTL będą czekali przed placem POK „Dom Chemika” w godz. 11.00-18.00.
Europejski Tydzień Mobilności to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską na rzecz podnoszenia świadomości w temacie zrównoważonej mobilności w miastach. Jej głównym celem jest promowanie aktywnej mobilności, ekologicznych środków podróżowania, tj. roweru czy komunikacji miejskiej i innych inteligentnych rozwiązań transportowych.
Główne obchody ETM odbywają się co roku w dniach 16-22 września, a zwieńczeniem kampanii jest popularny Dzień bez Samochodu. Hasło tegorocznej kampanii to „Współdzielenie przestrzeni publicznej”. Powinno być ono realizowane przez działania, które przewidują zapewnienie wystarczająco dużej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców, środków transportu i aktywności, zapewniające większą równość społeczną i bezpieczeństwo na drogach, mniejszy hałas i zanieczyszczenie powietrza, a także lepszą jakość życia.
Wydarzeniem, które 16 września 2024 r. zainauguruje tegoroczną edycję ETM będzie Sprzątanie Świata, w którym wezmą udział uczniowie z puławskich szkół. Na zakończenie akcji o godz. 12:00 wszyscy uczestnicy spotkają się na Placu Chopina, by podsumować ekologiczne działania oraz wziąć udział w animacjach tanecznych.
Przed nami kolejna edycja Biennale Fotografii Puławskiej. Celem wydarzenia jest stworzenie możliwości fotografom z Puław do zaprezentowania swoich prac szerszemu forum odbiorców i promocji lokalnej fotografii.
Biennale Fotografii Puławskiej to nie tylko przeglądowa wystawa prezentująca prace osób profesjonalnie zajmujących się fotografią, jak i amatorów ze środowiska puławskiego, ale też wydarzenie, które zaprasza do refleksji i inspiruje do tworzenia własnych fotograficznych dzieł sztuki.
W związku z jubileuszem 40-lecia istnienia POK „Dom Chemika”, tematem tegorocznego Biennale jest właśnie budynek Ośrodka. Poprzez nadesłane prace fotograficzne chcemy zgłębić historię i działalność placówki, która od lat pełni ważną rolę w lokalnej kulturze oraz w promocji sztuki.
Serdecznie zachęcamy do przyjrzenia się naszej instytucji z różnych perspektyw oraz uchwycenia jej najważniejszych momentów i wydarzeń za pomocą Waszych fotografii. Niech Wasze obrazy staną się wizytówką naszego Ośrodka i przyczynią się do dokumentowania jego bogatej historii.
Warunki uczestnictwa:
Otwarcie wystawy nastąpi 11 października 2024 r., a prace eksponowane będą w Puławskiej Galerii Sztuki.
Szczegóły w regulaminie.
Zapraszamy do udziału!
Europejski Tydzień Mobilności to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską na rzecz podnoszenia świadomości w temacie zrównoważonej mobilności w miastach. Jej głównym celem jest promowanie aktywnej mobilności, ekologicznych środków podróżowania, tj. roweru czy komunikacji miejskiej i innych inteligentnych rozwiązań transportowych.
Główne obchody ETM odbywają się co roku w dniach 16-22 września, a zwieńczeniem kampanii jest popularny Dzień bez Samochodu. Hasło tegorocznej kampanii to „Współdzielenie przestrzeni publicznej”. Powinno być ono realizowane przez działania, które przewidują zapewnienie wystarczająco dużej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców, środków transportu i aktywności, zapewniające większą równość społeczną i bezpieczeństwo na drogach, mniejszy hałas i zanieczyszczenie powietrza, a także lepszą jakość życia.
W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności co roku w Puławach odbywają się różnorodne wydarzenia. Tym razem jedną z naszych propozycji skierowaną do dzieci jest spektakl pt. "Wiślana opowieść", który porusza temat czystości w największej polskiej rzece - Wiśle.
Spektakl pt. "Wiślana opowieść" Teatru Lalek Igraszka odbędzie się 17 września o godz. 11:30 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika". Wstęp jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie w kasie POK „Dom Chemika”, tel. 81 458 67 21. Wydarzenie przeznaczone jest dla uczniów z klas I-III.
Jeśli chcesz spróbować swoich sił na scenie, masz talent aktorski, śpiewasz, tańczysz, recytujesz albo po prostu chcesz się dobrze bawić – dołącz do zespołu teatralnego SPUT²! Czeka na Ciebie fascynujący świat sztuki i kreatywności!
Głównym założeniem zajęć jest nauka podstaw gry aktorskiej, poprawnej dykcji i interpretacji tekstu literackiego, prawidłowa emisja głosu, pokonywanie tremy, nauka współpracy w grupie.
W ofercie znajdują się także zajęcia animatorskie i kuglarskie takie jak: taniec z ogniem, malowanie twarzy, animacje dla dzieci, skręcanie balonów, bańki mydlane, a także nauka chodzenia na szczudłach, poi czy żonglerka.
Dodatkowo prowadzone są zajęcia indywidualne z monodramu oraz z recytatorami.
Zajęcia teatralne:
Zajęcia kuglarskie i animatorskie dla młodzieży szkół średnich:
Zajęcia indywidualne - recytatorskie i monodram - wg. indywidualnego harmonogramu
Zapisy do 18 września osobiście w godzinach zajęć.
Prowadząca: Katarzyna Grudzień.
Europejski Tydzień Mobilności to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską na rzecz podnoszenia świadomości w temacie zrównoważonej mobilności w miastach. Jej głównym celem jest promowanie aktywnej mobilności, ekologicznych środków podróżowania, tj. roweru czy komunikacji miejskiej i innych inteligentnych rozwiązań transportowych.
Główne obchody ETM odbywają się co roku w dniach 16-22 września, a zwieńczeniem kampanii jest popularny Dzień bez Samochodu. Hasło tegorocznej kampanii to „Współdzielenie przestrzeni publicznej”. Powinno być ono realizowane przez działania, które przewidują zapewnienie wystarczająco dużej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców, środków transportu i aktywności, zapewniające większą równość społeczną i bezpieczeństwo na drogach, mniejszy hałas i zanieczyszczenie powietrza, a także lepszą jakość życia.
Zachęcamy dzieci w wieku przedszkolnym do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu "Przedszkolak bezpieczny na drodze" organizowanego przy współpracy Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika", Urzędu Miasta Puławy i Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Konkurs odbędzie się 18 września 2024 r. o godz. 9:30 i skierowany jest do dzieci 5-6 letnich z puławskich placówek przedszkolnych. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 września 2024 r. telefonicznie w kasie POK „Dom Chemika”, tel.: 81 458 67 21. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajduje się w regulaminie.
Europejski Tydzień Mobilności to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską na rzecz podnoszenia świadomości w temacie zrównoważonej mobilności w miastach. Jej głównym celem jest promowanie aktywnej mobilności, ekologicznych środków podróżowania, tj. roweru czy komunikacji miejskiej i innych inteligentnych rozwiązań transportowych. Hasło tegorocznej kampanii to "Współdzielenie przestrzeni publicznej".
Główne obchody ETM odbywają się co roku w dniach 16-22 września, a zwieńczeniem kampanii jest popularny Dzień bez Samochodu, który tym razem odbędzie się 19 września 2024 r. na Placu Chopina.
godz. 15:30
- rejestracja i rajd rowerowy ulicami Puław
godz. 16:30 - 18:30
- animacje dla dzieci
- trening sportowo rekreacyjny
- program artystyczny POK „Dom Chemika”
- warsztaty z malowania toreb
- spektakl plenerowy Fundacji Sztukmistrze „w koloŻe”
- znakowanie rowerów przez KPP Puławy
- catering dla uczestników imprezy
- losowanie nagród
Europejski Tydzień Mobilności to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską na rzecz podnoszenia świadomości w temacie zrównoważonej mobilności w miastach. Jej głównym celem jest promowanie aktywnej mobilności, ekologicznych środków podróżowania, tj. roweru czy komunikacji miejskiej i innych inteligentnych rozwiązań transportowych.
Główne obchody ETM odbywają się co roku w dniach 16-22 września, a zwieńczeniem kampanii jest popularny Dzień bez Samochodu. Hasło tegorocznej kampanii to „Współdzielenie przestrzeni publicznej”. Powinno być ono realizowane przez działania, które przewidują zapewnienie wystarczająco dużej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców, środków transportu i aktywności, zapewniające większą równość społeczną i bezpieczeństwo na drogach, mniejszy hałas i zanieczyszczenie powietrza, a także lepszą jakość życia.
20 września 2024 r. o godz. 10:00 zapraszamy uczniów klas IV-VI do udziału w terenowej Grze Miejskiej organizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 września do godz. 12:00.
W celu zgłoszenia chęci udziału należy wypełnić Kartę Zgłoszenia i dostarczyć ją do POK „Dom Chemika” do pok. 102 lub przesłać mailowo na adres aleksandra.lis@domchemika.pl. Osoby przystępujące do udziału zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wydarzenia.
Europejski Tydzień Mobilności to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską na rzecz podnoszenia świadomości w temacie zrównoważonej mobilności w miastach. Jej głównym celem jest promowanie aktywnej mobilności, ekologicznych środków podróżowania, tj. roweru czy komunikacji miejskiej i innych inteligentnych rozwiązań transportowych.
Główne obchody ETM odbywają się co roku w dniach 16-22 września, a zwieńczeniem kampanii jest popularny Dzień bez Samochodu. Hasło tegorocznej kampanii to „Współdzielenie przestrzeni publicznej”. Powinno być ono realizowane przez działania, które przewidują zapewnienie wystarczająco dużej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców, środków transportu i aktywności, zapewniające większą równość społeczną i bezpieczeństwo na drogach, mniejszy hałas i zanieczyszczenie powietrza, a także lepszą jakość życia.
W sobotę 21 września o godz. 15:00 zapraszamy pod halę MOSiR przy ul. Partyzantów, skąd wyruszy Rajd Rowerowy. Na mecie na cyklistów będzie czekało ognisko oraz podsumowana zostanie tegoroczna rywalizacja o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski".
Pierwszy skład Czerwonych Gitar tworzyli: Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kosela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski. W roku 1966 tego ostatniego zastąpił Seweryn Krajewski, a w kilka miesięcy później odszedł Jerzy Kosela. W 1970 roku karierę solową rozpoczął Krzysztof Klenczon, który zginął w wypadku samochodowym(1981).
Ich publiczny debiut odbył się pod hasłem „Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce” i miał miejsce już 15 stycznia 1965 roku. Tak rozpoczęła się niebywała, licząca ponad dwie dekady kariera zespołu, która w Polsce i krajach ościennych nie ma swego odpowiednika. W tym czasie wygrywali wszystkie możliwe plebiscyty, zdobywali nagrody na festiwalach w Opolu i Sopocie, zdobywali Złote Płyty i nagrywali niezliczone ilości płyt i przebojów. W połowie lat 80. ubiegłego wieku, zespół zwolnił nieco tempo, ale za namową przedstawicieli amerykańskiej Polonii powrócił na polskie i polonijne trasy w 1990 roku.
W 1997 roku grupę opuścił Seweryn Krajewski, a w dwa lata później w jego ślady poszedł Bernard Dornowski. W tym samym czasie do zespołu powrócili: Henryk Zomerski (zm. 2011) i Jerzy Kosela (zm. 2017). Pomimo zmian personalnych, Czerwone Gitary wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością.
W 2004 roku zostali zaproszeni jako gwiazda, na wielką galę zorganizowaną w Dreźnie (Niemcy) z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej, a w dwa lata później odebrali „Marmurową Płytę” za największą ilość płyt sprzedanych w historii polskiej fonografii. Niejako po drodze, otrzymali „Złote Płyty” za nowe, wydane już w tym stuleciu, trzy albumy. Muzycy zespołu udekorowani też zostali medalami „Gloria Artis” Jerzy Kosela - brązowym, Jerzy Skrzypczyk – brązowym i srebrnym, Złotym Krzyżem Zasługi (Jerzy Skrzypczyk)
W roku 2013 w Sali Kongresowej zaprezentowali po raz pierwszy program „Czerwone Gitary Symfonicznie”. W 2015 wydali płytą pt. „Jeszcze raz”, której premiera odbyła się podczas jubileuszowego koncertu w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku (14 marca 2015)
Platynowy koncert jest podsumowaniem 55 letniej działalności Zespołu.
W blisko 2 godzinnym programie, usłyszycie Państwo największe przeboje z początkowego okresu działalności Grupy, nowe propozycje Zespołu i zobaczycie historię zespołu w przekazie multimedialnym.
Od parunastu lat CZERWONE GITARY tworzą: Jerzy Skrzypczyk - perkusja, śpiew, Mieczysław Wądołowski, - gitara akustyczna, śpiew, Dariusz Olszewski - gitara solowa, śpiew oraz Arkadiusz Wiśniewski (gitara basowa, śpiew, aranżacje).
Na koncert zapraszamy 21 września 2024 o godz. 19.00 do sali widowiskowej POK. Bilety na Biletyna.pl.