Teatr Lalek MUCHOMOR daje możliwość zapoznania się z różnorodnymi technikami pracy w teatrze lalek. Jest szansą na opanowanie kultury żywego słowa, umiejętności pracy w grupie, animowania lalki i przedmiotu, poznania podstaw śpiewu i wyrażania emocji poprzez ruch sceniczny. Dodatkową działalnością jest indywidualna praca z recytatorami.
Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku 9-12 lat
Nabór odbywa się zawsze we wrześniu i październiku.
Grażyna Idzik-Dominiak w programie kulturalnym Alicji Niewielskej "POK-frontacje".
Instruktorem, reżyserem spektakli, jak również twórcą lalek i scenografii do widowisk jest Grażyna Idzik-Dominiak. Oprawą muzyczną zajmuje się Zbigniew Jonak.
Teatr Lalek MUCHOMOR powstał w listopadzie 1981 roku przy Zakładowym Domu Kultury Z.A. „Puławy”. W momencie otwarcia POK „Dom Chemika” (grudzień 1984 r.) od razu znalazł w nim swoją siedzibę.
Zespół co roku przygotowuje nową premierę. Są to przedstawienia głównie lalkowe w różnych technikach, ale również bajki w żywym planie. Prezentowane szerokiej publiczności cieszą się dużym i żywym odbiorem wśród dzieci oraz wysokimi ocenami jurorów na wielu ogólnopolskich konkursach i przeglądach.
Największe osiągnięcia Teatru Lalek "Muchomor" to:
1. Nagroda I stopnia na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Amatorskich (1989 r.) za spektakl "Wilk koza i koźlęta".
2. Nagroda POLUNIMA przy Ogólnopolskich Puławskich Spotkań Lalkarzy (1992 r.) za spektakl "Niezwyciężony Kogut".
3. Grand Prix w Strzyżowie (1997 r.) za spektakl "Szewczyk Dratewka".
4. I miejsce w Strzyżowie (1998 r.) za spektakl "Niezwykłe krzesło".
5. III nagroda na "Dziatwie" (1986 r.) w Łodzi za spektakl "Bomba-Trąba".
6. I nagroda na Scenie Młodych (2005 r.) w Lublinie za spektakl "Zabawa w Śpiącą Królewnę".
7. I nagroda na Przeglądzie Najciekawszych Widowisk w Lublinie za spektakl "Smok w Nieswarowie" (2008 r.) oraz za spektakl „Zabawa w Śpiącą Królewnę” (2014 r.)
8. Nagroda w Przeglądzie Teatralnym „Inscenizacje” w Lublinie (2013 r.) za spektakl „Bajki bez piątej klepki”.
9. Nagroda w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych (2015), wyróżnienie w Wojewódzkim Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych Lublin 2015 oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Szkolnych „Inscenizacje” - Lublin (2015) za spektakl „Baśń o Rycerzu bez Konia”.
10. I Nagroda w Miejskiej Scenie Amatora "O Puchar Prezydenta Miasta Puławy 2016", III miejsce w Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w Lipsku oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Szkolnych „Inscenizacje” - Lublin 2016 za spektakl "W Krainie Czekoladowej Rzeki".
11. I nagroda za za wyjątkową umiejętność wykorzystania różnorodnych środków wyrazu scenicznego: muzyki na żywo, wielofunkcyjnej scenografii, połączenia żywego i lalkowego planu aktorskiego oraz wzorcową pracę i muzykalność całego zespołu w przedstawieniu „O rycerzu Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce” na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Lublinie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w dniach 24-25 maja 2017 r.
12. Maj 2017 - „O rycerzu Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce” – I nagroda w Przeglądzie Teatrów Szkolnych „Inscenizacje” oraz wyróżnienie na Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych
w Lublinie.
13. Wyróżnienia aktorskie dla Natalii Wyrwich za rolę Muchy oraz Magdy Madejczyk za rolę Konia w spektaklu "Czarodziejski Imbryk" podczas Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych "Inscenizacje".
14. II miejsce w kategorii teatrów dziecięcych za spektakl „Skarpety-Rakiety” podczas Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych SEZON 2018/2019.
15. Maj 2019 - „Skarpety rakiety” - wyróżnienie na Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie.
„Muchomor” jako laureat wielokrotnie reprezentował Puławy na Ogólnopolskich Puławskich Spotkaniach Lalkarzy.
Najciekawsze widowiska obok w/w to:
W roku 1986 dwa spektakle prezentowane były w Brześciu. Osobną formą działalności zespołu jest praca z recytatorami, którzy są laureatami konkursów recytatorskich na etapie powiatowym, wojewódzkim i międzywojewódzkim.
Harmonogram zajęć:
poniedziałek: 15:30 - 18:30
środa: 15:30 - 18:30
czwartek: 15:30 - 18:30
Kontakt: