Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika
Powróć do: Zajęcia teatralne

Studio Żywego Słowa

Studio Żywego Słowa zostało założone we wrześniu 2015 roku jako Koło Konferansjerów i Recytatorów, zrzeszając recytatorów, konferansjerów i aktorów monodramów. 

Założycielką i prowadzącą sekcję jest Anna Magdalena Filipiak - pedagog, instruktor kultury żywego słowa, animator i menadżer kultury. Celem zajęć jest propagowanie warsztatu „żywego słowa”. Praca nad ciałem - ruchem, poprawną wymową - dykcją, emisją i oddechem. To indywidualne zajęcia dla dzieci od 6 r. ż., młodzieży i osób dorosłych do 24 roku życia, które pragną zostać recytatorami lub uprawiać sztukę teatru jednego aktora – (monodram).

Członkowie zespołu biorą udział w licznych konkursach recytatorskich oraz przygotowują premierę pt. "Teatralny Misz-Masz", która stanowi podsumowanie sezonu artystycznego. Najzdolniejsi adepci sztuki żywego słowa mają możliwość przygotowania i wystawienia własnego monodramu, zarówno na scenie Ośrodka jak i podczas konkursów o tej tematyce. 

Miesięczny koszt udziału w zajęciach to 40 zł.
 

Premiery:

  • Premiera monodramu Oliwii Chabros pt.: "Wróżby" – 2023r.
  • Premiera monodramu Pauliny Pajórek pt.: "Małżeństwo Doskonałe" – 2017r.
  • Premiera monodramu Aleksandry Kaszlikowskiej pt.: "Wyznanie” – 2016 r.

 

  • Premiera “Teatralny Misz-Masz” – 2023 r.
  • Premiera “Teatralny Misz-Masz” – 2022 r.
  •  Premiera "Teatralny Misz-Masz" – 2019 r.
  •  Premiera "Teatralny Misz-Masz" – 2018 r.
  • Premiera "Teatralny Misz-Masz" – 2017 r.
  • Premiera "Teatralny Misz-Masz" – 2016 r.

 

Nagrody i sukcesy – powiatowe:

- I Nagroda i Nominacja do etapu wojewódzkiego 40. Małego Konkursu Recytatorskiego; Weronika Sierocka, Oliwia Chabros w kat. szkoły podstawowe (Puławy 2021 r.)

- I miejsce w XVI Turnieju Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko": Zuzanna Baran w kat. przedszkolnej; Oliwia Chabros w kat. szkoły podstawowe; II miejsce: Zuzanna Nowakowska w kat. szkoły podstawowe (Puławy 2021 r.)

- II miejsce w XIX Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej "Uwielbiaj Duszo Moja Pana" pod hasłem "Totus Tuus": Weronika Sierocka w kat. szkoły podstawowe; Aleksandra Osiak w kat. szkoła średnia (Puławy 2020 r.)

- I Nagroda i nominacja do etapu wojewódzkiego 23. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego dla Pauliny Pajórek w kat. dorośli; Aleksandry Osiak w kat. szkoły średnie; Oliwi Chabros w kat. szkoły podstawowe kl. IV-VI i wyróżnienie dla Natalii Kosmowskiej w kat. szkoły podstawowe kl. IV-VI (Puławy 2019 r.)

- II Nagroda w VIII Konkursie Recytatorskim "Uwielbiaj Duszo Moja Pana" dla Natalii Kosmowskiej w kat. klas IV - VI szkoły podstawowej i Alicji Szkody w kat. uczniów szkół średnich. (Puławy 2019 r.)

- I Nagroda i nominacja do etapu wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego dla Zuzanny Nowakowskiej i Natalii Kosmowskiej, (Puławy 2019 r.)

- Nagroda Wójta Gminy Puławy w Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Religijnej im. Ks. Jana Twardowskiego dla Aleksandry Osiak, (Góra Puławska 2019 r.)

- II Nagroda w XVI Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy o tematyce Religijnej dla Alicji Szkody, (Kurów 2018 r.)

- III Nagroda w 17. Powiatowym Konkursie Poetyckim "Poezja ks. Jana Twardowskiego" dla Julii Ogonowskiej i Wyróżnienie dla Alicji Szkody, (Góra Puławska 2018 r.)

- I Nagroda i nominacja do etapu wojewódzkiego w przeglądzie powiatowym Jesiennego Konkursu Recytatorskiego dla Zuzanny Nowakowskiej, Aleksandry Osiak i Pauliny Pajórek, (Puławy 2018 r.)

- II Nagroda w VII Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej „Uwielbiaj Duszo Moja Pana” dla Olgi Rozwadowskiej, (Puławy 2018 r.)

- I Miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezja ks. Jana Twardowskiego” dla Julii Ogonowskiej, (Góra Puławska 2017 r.)

- Nagroda specjalna Wójta Gminy Puławy w XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezji ks. Jana Twardowskiego” dla Julii Ogonowskiej, (Góra Puławska 2016 r.)

- I Nagroda w kat. dorośli w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia” z okazji XVI Dnia Papieskiego dla Pauli Osiak, (Puławy 2016 r.)

- I Nagroda w kat. liceum w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia” z okazji XVI Dnia Papieskiego dla Aleksandry Kaszlikowskiej, (Puławy 2016 r.)

- II Nagroda w kat. liceum w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia” z okazji XVI Dnia Papieskiego dla Karoliny Grzesiak, (Puławy 2016 r.)

- I Miejsce w 14 Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezji ks. Jana Twardowskiego” dla Daniela Mazura, (Góra Puławska 2015 r.)

- Nagroda specjalna Wójta Gminy Puławy w XIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezji ks. Jana Twardowskiego” dla Daniela Mazura, (Góra Puławska 2015 r.)

 

Nagrody i sukcesy – wojewódzkie i międzywojewódzkie:

- II Nagroda w XX Wojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego: Oliwia Chabros w kat. klas IV-VI; III Nagroda: Zuzanna Nowakowska w kat. klas IV-VI (Łuków 2020 r.)

- Wyróżnienie w 11. Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej Ojczyzno moja najmilsza im. Ryszarda Kaczorowskiego dla Pauliny Pajórek (Lublin 2019 r.)

- Wyróżnienie w etapie wojewódzkim Małego Konkursu Recytatorskiego dla Natalii Kosmowskiej, (Lublin 2019 r.)

- I Nagroda i Nominacja do Ogólnopolskiego Finału 64. OKR w Ostrołęce dla Pauliny Pajórek, (Lublin 2019 r.)

- I Nagroda w 22. Jesiennym Konkursie Recytatorskim dla Pauliny Pajórek, (Lublin 2018 r.)

- I Nagroda i Nominacja do Ogólnopolskiego Finału 63. OKR w Ostrołęce dla Pauliny Pajórek, (Lublin 2018 r.)

- Wyróżnienie w wojewódzkim przeglądzie 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Anny Górskiej, (Lublin 2018 r.)

- I Nagroda za najlepszą prezentację mówioną gwarą w XIX Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego dla Anny Górskiej, (Wola Osowińska 2018 r.)

- Indywidualne wyróżnienie w Konkursie Teatralnym XXV-go SEZONU dla Aleksandry Kaszlikowskiej i Pauliny Pajórek, (Lublin 2017)

- III miejsce w XVI Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej dla Julii Ogonowskiej, (Kurów 2017 r.)

- Wyróżnienie w wojewódzkim przeglądzie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Pauli Osiak, (Lublin 2017).

- I Nagroda w kat. gimnazjum w XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga” dla Julii Ogonowskiej, (Łuków 2016 r.)

- I Nagroda w kat. liceum podczas XV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga” dla Aleksandry Kaszlikowskiej, (Łuków 2016 r.)

- I Nagroda w kat. Monodram podczas XV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga” dla Karoliny Grzesiak, (Łuków 2016 r.)

- I Nagroda w 20. Jesiennym Konkursie Recytatorskim „QUO VADIS” – Turniej Wojewódzki dla Pauliny Pajórek, (Lublin 2016 r.)

- Wyróżnienie w 20. Jesiennym Konkursie Recytatorskim „QUO VADIS” – Turniej Wojewódzki dla Julii Ogonowskiej, (Lublin 2016 r.)

- III Nagroda w etapie Wojewódzkim X Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów „Przebudzeni do Życia” zdobyła Julia Ogonowska, (Lublin 2016 r.)

- Nagroda Prezesa Radia Lublin w XVI Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy o tematyce Religijnej dla Julii Ogonowskiej, (Kurów 2016 r.)

- Wyróżnienie w przeglądzie Wojewódzkim 19 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Świat jest teatrem” dla Anny Górskiej , (Lublin 2015 r.)

- Wyróżnienie w XVI Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego dla Aleksandry Kaszlikowskiej, (Wola Osowińska 2015 r.)

 

Nagrody i sukcesy – ogólnopolskie:

- II Nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Korowód MYŚLIwskiego"; Aleksandra Osiak w kat. niepełnoletni uczniowie szkół średnich (Kielce 2021 r.)

- Wyróżnienie podczas Finału 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kat. dorośli dla Pauliny Pajórek, (Ostrołęka 2019 r.)

- II Nagroda w XIII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza" dla Aleksandry Osiak, (Łomża 2019 r.)

- Wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza" dla Olgi Rozwadowskiej, (Łomża 2019 r.)

- Wyróżnienie w kat. monolog w XII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” dla Julii Ogonowskiej, (Łomża 2018 r.)

- Wyróżnienie w kat. Słowo (licealiści) podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Lalki i Słowa dla Pauli Osiak i Aleksandry Kaszlikowskiej, (Radom 2017 r.)

- I nagroda w kat. Teatr Jednego Aktora za monodram „Wyznanie” podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Lalki i Słowa dla Aleksandry Kaszlikowskiej, (Radom 2016 r.)

- II nagroda w kat. Słowo (licealiści) podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Lalki i Słowa dla Pauli Osiak, (Radom 2016 r.)

- II nagroda w kat. Słowo (gimnazjaliści) podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Lalki i Słowa dla Julii Ogonowskiej, (Radom 2016 r.)

- Wyróżnienie w kat. Słowo (licealiści) podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Lalki i Słowa dla Julii Stefaniuk, (Radom 2016 r.)

Nagrody i sukcesy – międzynarodowe:

- I Nagroda w I Międzynarodowym Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Pocka; Anna Filipiak-Matras w kat. dorośli (Kaleń 2021 r.)

- Nominacja do Finału I Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Pocka: Weronika Sierocka w kat. szkoły podstawowe VI-VIII (Kaleń 2021 r.)

Nagrody specjalne i stypendia artystyczne:

- Nagroda Prezydenta Miasta Puław "Puławski Talent" dla Aleksandry Osiak (Puławy 2019 r.)

- Stypendium z Zakresu Kultury Marszałka Województwa Lubelskiego dla Pauliny Pajórek i Julii Ogonowskiej (Lublin 2019 r.)

- Stypendium z Zakresu Kultury Marszałka Województwa Lubelskiego dla Julii Ogonowskiej, (Lublin 2018 r.)

- Stypendium z Zakresu Kultury Marszałka Województwa Lubelskiego dla Aleksandry Kaszlikowskiej i Julii Ogonowskiej, (Lublin 2017 r.)

- Nagroda Prezydenta Miasta Puław "Puławski Talent" dla Julii Ogonowskiej (Puławy 2018 r.)

- Nagroda Prezydenta Miasta Puław "Puławski Talent" dla Pauli Osiak, Aleksandry Kaszlikowskiej i Julii Ogonowskiej, (Puławy 2017 r.)

 

Harmonogram zajęć

Indywidualny harmonogram zajęć.

Kontakt:

Anna Magdalena Filipiak

tel.: 81 458 67 14
e-mail: anna.filipiak@domchemika.pl

Pliki do pobrania: