Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika
Powróć do: Imprezy cykliczne

Puławskie Warsztaty Jazzowe

Warsztaty jazzowe w Puławach - to najstarsze a zarazem wzorcowe przedsięwzięcie tego typu na skalę międzynarodową. Zainicjowane przez PSJ w 1970 roku w Chodzieży, a następnie od 1990 roku bezpośrednio kontynuowane w Puławach, pozostają jedną z najważniejszych instytucji ruchu jazzowego w Polsce, której znaczenie mierzy się nie tylko liczbą setek ich uczestników i absolwentów, z których wielu to czołowe postacie światowej sceny jazzowej, ale także siłą promieniowania niepowtarzalnej atmosfery poświęcenia dla sztuki. To nie tylko kuźnia jazzowych talentów lecz przede wszystkim unikalny ośrodek kultury muzycznej.

Warsztaty Jazzowe w Puławach to przedsięwzięcie od lat wysoko oceniane przez IAJE (International Association for Jazz Education). Kadrę dydatkyczną stanowią wybitni artyści i soliści, z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym.

Program dydaktyczny obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. Znajdziemy w nim m. in.: teorię improwizacji, historię jazzu, zajęcia w klasach instrumentalnych i wokalnych oraz zajęcia zespołowe. Prowadzone są także zespoły – big band i combo. Codzienne jam sessions zapewniają uczestnikom pole do muzycznego popisu, a koncerty finałowe są okazją do zetknięcia się z muzyką improwizowaną prezentowaną na najwyższym poziomie.

Udział w puławskich warsztatach jazzowych to nie tylko spotkania z wyjątkowymi osobowościami w niezapomnianej atmosferze. To przede wszystkim możliwość zapoznania się z jazzem w wykonaniu wybitnych polskich artystów.