Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika
Powróć do: Grupy artystyczne

Puławska Orkiestra Dęta

Orkiestra Dęta funkcjonuje przy Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”. Pierwsze spotkanie odbyło się 6 listopada 2017 roku. Po raz pierwszy orkiestra wystąpiła w czerwcu 2018 na POK-frontacjach, będących prezentacją form artystycznych Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika”. W 2018 r. orkiestra wzbogaciła się o 21 nowych, profesjonalnych sprzętów oraz sprzęt marszowy. W maju 2018 r. został przeprowadzony konkurs na logo orkiestry zdobiące koszulki z nowym znakiem identyfikującym zespół. Kolejnym ważnym krokiem w występach artystycznych grupy, była prezentacja podczas VIII i IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach oraz innych wydarzeniach okazjonalnych. Od września 2019 roku orkiestra posiada eleganckie stroje galowe. Specyfika Puławskiej Orkiestry Dętej stale się formuje i rozwija. Uczestnicy szkolą swój warsztat oraz powiększają repertuar, podejmując się gry coraz ciekawszych orkiestrowych standardów.

Nad pracą całej orkiestry czuwa kapelmistrz i instruktor sekcji instrumentów blaszanych – Dariusz Domański - Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w klasie trąbki, obecnie pierwszy trębacz Teatru Muzycznego w Lublinie, aktywny muzyk sesyjny i orkiestrowy.

Instruktorem sekcji instrumentów drewnianych jest Andrzej Topolewski - Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie klarnetu, aktywny muzyk sesyjny i orkiestrowy.

Osoby zainteresowane ciągle mogą jeszcze dołączyć do składu orkiestry.

Spotkania orkiestry odbywają się w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika", ul. Wojska Polskiego 4, w środy (godz. 15.00) i soboty (godz. 09.30). W środy odbywają się próby indywidualne i sekcyjne, natomiast w soboty spotyka się cały skład orkiestry.

 

 

Kontakt:

tel. 81 458 67 06

Zapraszamy do polubienia strony Puławskiej Orkiestry Dętej na Facebooku.

Pliki do pobrania: