Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika
Powróć do: Imprezy cykliczne

Ogólnopolski Festiwal Kolęd

Ogólnopolski Festiwal Kolęd Puławy to wydarzenie umożliwiające kultywowanie tradycji kolędowania poprzez prezentację kolęd i pastorałek. Udział w Festiwalu mogą brać uczestnicy w każdym wieku – od przedszkolaka do seniora. Swoje zdolności i umiejętności muzyczno-wokalne prezentują w występach indywidualnych, zespołowych jak również rodzinnych. Podczas przesłuchań wykonawcy prezentują 2 utwory, w tym przynajmniej jedną kolędę tradycyjną z regulaminowego wykazu.

 Festiwal jest imprezą kulturalną o charakterze religijnym. Biorą w nim udział soliści wokaliści, soliści instrumentaliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry. Szczególną kategorię na naszym festiwalu stanowią zespoły rodzinne, których udział z roku na rok zwiększa się i pokoleniowo rozszerza.

Co roku w konkursie występuje blisko 300 podmiotów muzycznych, czyli ok. 2000 osób z całego kraju. Przez lata festiwal wypracował sobie renomę konkursu, która przyciąga uczestników nie tylko z najbliższej okolicy, ale także z całej Polski.

W związku z Festiwalem Kolęd organizowany jest również konkurs na wykonanie Przestrzennej Szopki Bożonarodzeniowej. Szopka może być wykonana dowolną techniką indywidualnie lub zespołowo przez dzieci, młodzież, dorosłych oraz w kategorii rodzinnej.