Wystawa Zbigniew Święciński "EWOKACJE - notatki z podróży"
W ramach I Puławskiego Festiwalu Górskiego „Ahoj, Przygodo!” zapraszamy na spotkanie z twórczością artysty, który w swoich obrazach zapisuje wrażenia, wspomnienia i emocje związane z podróżowaniem. Zbigniew Święciński – malarz i architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Juliusza Joniaka – od lat łączy w swojej twórczości wrażliwość malarską z doświadczeniem architekta.
Wystawa „EWOKACJE – notatki z podróży” jest zapisem niezwykłej, osobistej drogi artysty, której ważną częścią stały się motocyklowe wyprawy. Po tragicznym wypadku syna Michała w 2014 roku podróże, początkowo będące sposobem na odreagowanie i poszukiwanie sensu, z czasem stały się także motywacją do walki o jego powrót do zdrowia oraz inspiracją do powrotu do malarstwa. Odwiedzane miejsca i związane z nimi przeżycia Święciński przenosi na płótna, tworząc swoisty malowany pamiętnik emocji, wspomnień i doświadczeń.

W prezentowanych pracach szczególną rolę odgrywają kolor, materia i ekspresyjny sposób nakładania farby, które stają się językiem osobistej opowieści artysty. Każdy obraz jest nie tylko wspomnieniem z podróży, ale również zapisem przeżyć i emocji – kolejną kartą historii, którą Zbigniew Święciński dzieli się z odbiorcą. To wystawa o podróżowaniu, ale przede wszystkim o życiu, emocjach, sile, pamięci i potrzebie wyrażania tego, czego nie zawsze można powiedzieć słowami.
Prace artysty prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz za granicą, m.in. w Krakowie, Londynie, Kolonii, Düsseldorfie czy Wiedniu, a jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w wielu krajach.
Na wernisaż zapraszamy 19 września o godz. 16.30 do Puławskiej Galerii Sztuki. Wstęp wolny.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!