Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika

Wernisaż wystawy „Rysowane światłem” - Kaja Kozon

Ocena 0/5

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Rysowane światłem" autorstwa Kai Kozon, który odbędzie się 28 lutego o godzinie 18:00 w Puławskiej Galerii Sztuki. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 6 kwietnia 2025 roku.

Ekspozycja prezentuje dwa rodzaje prac artystki: unikatowe rysunki tworzone ostrzem skalpela, wydobywające światło z ciemności farby, oraz malarskie kompozycje wykonane tuszem na papierze ryżowym. Pierwsze z nich ukazują ulotne momenty dnia, ruch i zanikanie, podczas gdy drugie są swoistymi powidokami myśli. Całość tworzy harmonijną opowieść o dualności światła i cienia, jawy i snu.


Kaja Kozon, urodzona w 1996 roku w Warszawie, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2020 roku ukończyła studia z wyróżnieniem Rektorskim w pracowni dr hab. Piotra Wachowskiego. Jest laureatką licznych nagród i stypendiów, w tym Nagrody Fundacji im. Marka Marii Pieńkowskiego oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Łazienek Królewskich oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje jako specjalista do spraw wystawiennictwa w Galerii Pod Arkadami w Łomży oraz wykłada na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
wydarzenia