„Dlaczego i jak powstają wąwozy" - spotkanie z prof. dr hab. Janem Rodzikiem
Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika" oraz Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór zapraszają wszystkich miłośników geografii, przyrody i podróży na spotkanie z prof. dr hab. Janem Rodzikiem – geografem, badaczem i znawcą procesów erozyjnych, który podzieli się swoją wiedzą na temat powstawania i rozwoju wąwozów.
Podczas spotkania dowiemy się, jakie procesy przyczyniają się do powstawania wąwozów, dlaczego Lubelszczyzna słynie z tych fascynujących form terenu oraz jak działalność człowieka wpływa na ich rozwój.
Prof. Jan Rodzik, związany z Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, jest uznanym autorytetem w dziedzinie geografii fizycznej. Jego habilitacja poświęcona mechanizmom i dynamice rozwoju wąwozów w regionie lubelskim oraz liczne badania terenowe, w tym wyprawy na Spitsbergen, uczyniły go jednym z czołowych specjalistów w tej dziedzinie.
W 2024 roku uhonorowany został tytułem profesora w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych. Jako były kierownik Roztoczańskiej Stacji Naukowej UMCS i Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Geograficznego, łączy głęboką wiedzę naukową z pasją do dzielenia się nią z innymi.
Spotkanie pt. „Dlaczego i jak powstają wąwozy” już 16 maja o godz. 17.00 w małej sali teatralnej POK „Dom Chemika”. Wstęp wolny.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!