Uniwersytet Dziecięcy UMCS w Puławach - wykład i warsztaty
W najbliższą sobotę, 7 marca odbędzie się kolejne spotkanie Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Puławach. Wszystkich studentów wraz z rodzicami zapraszamy na godzinę 10.00 na wykład zatytułowany „Po co nam emocje? Tajne wiadomości od mózgu” prowadzony przez trenerkę psychoprofilaktyki - Klaudię Waryszak-Lubaś. Podczas wykładu dzieci dowiedzą się, czym są emocje i jaką rolę odgrywają w naszym życiu. Poznają tajemnice działania mózgu i sprawdzą, jakie „wiadomości” wysyła nam, gdy czujemy radość, złość, strach czy smutek. W trakcie spotkania młodzi studenci przekonają się, że emocje nie pojawiają się przypadkiem – pomagają podejmować decyzje, chronią przed niebezpieczeństwem i ułatwiają budowanie relacji z innymi ludźmi. Wspólnie zastanowimy się także, jak rozpoznawać emocje u siebie i innych.
Po wykładzie, dla chętnych osób, odbędą się płatne warsztaty popularnonaukowe. Aby wziąć udział w warsztatach, należy zarejestrować się przez formularz internetowy. Bardzo prosimy o niezwlekanie z zapisami, szczególnie, jeżeli zależy Państwu na konkretnej godzinie lub temacie warsztatu. Limit miejsc na warsztaty jest ograniczony. W pierwszej kolejności zapisy otwarte są dla studentów UD.
Warsztat I – „Kolory emocji”
Podczas warsztatów dzieci odkryją, że emocje mogą mieć różne kolory, kształty czy faktury. Uczestnicy zastanowią się, jak wygląda radość, złość czy spokój, a następnie spróbują przedstawić je za różnych materiałów plastycznych. W trakcie twórczej pracy dzieci będą eksperymentować z kolorami i formą, tworząc własne obrazy emocji. Warsztaty rozwijają wyobraźnię, pomagają lepiej rozumieć uczucia. Nauka połączona z sensoryczną zabawą. Dzieci doświadczą, że sztuka może być sposobem na wyrażanie tego, co trudno powiedzieć słowami.
Warsztat II – „Robotyczny breakdance – kiedy emocje wprawiają w ruch”
Podczas warsztatu dzieci wkroczą do starożytnej świątyni, w której będą musiały zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez bogów żywiołów. Rozwiązując zagadki i sterując robotami Photon, uczestnicy przekonają się, że spryt, uważność i dobra kolejność działań są kluczem do dotarcia do celu.
Formularz do zapisów na warsztaty: https://forms.office.com/e/VivX5n96nP
Harmonogram spotkania:
- 9:30–10:00 – sprawy organizacyjne (sprawdzenie obecności, płatności na warsztaty itp.)
- 10.00–11.00 – wykład Klaudii Waryszak-Lubaś pt. „Po co nam emocje? Tajne wiadomości od mózgu”
- 11.15–12.00 – I blok warsztatowy: Kolory emocji / Robotyczny breakdance – kiedy emocje wprawiają w ruch
- 12.15–13.00 – II blok warsztatowy: Robotyczny breakdance – kiedy emocje wprawiają w ruch / Kolory emocji


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!