Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika
Powróć do: Imprezy cykliczne

Artystyczna Twórczość Wsi

 „Artystyczna Twórczość Wsi” to wystawa, która jest przeglądem pasji i wrażliwości artystycznej w wielu dziedzinach sztuki ludowej. Są to: tkactwo (tradycyjne i współczesne stylizacje), garncarstwo, plecionkarstwo (wiklinowe i rogożynowe), rzeźba (drewniana i kamienna), kowalstwo, plastyka zdobnicza i obrzędowa (kwiaty z bibuły, pisanki, pająki, palmy czy wycinanka), haft oraz koronka (szydełkowa i kołkowa).

Ekspozycja jest wyrazem zaangażowania twórców ludowych w życie społeczności, jaką tworzą będąc członkami Puławskiego Klubu Twórców Ludowych. Ich prace stanowią przekaz wieloletnich tradycji ziemi puławskiej w obszarze sztuki i wytwórczości ludowej.

Na wystawie  „Artystyczna Twórczość Wsi” swoje prace z dziedziny tkactwa, garncarstwa, kowalstwa, rzeźby, plecionkarstwa, koronki, haftu oraz plastyki zdobniczej i obrzędowej prezentuje co roku około 40 twórców.

Wystawa  z roku 2018 uzyskała dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2018 EtnoPolska.