Sukcesy wokalistek POK „Dom Chemika” na ogólnopolskich festiwalach
Czerwiec okazał się niezwykle udanym miesiącem dla wokalistek z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” – Weroniki Kubiś oraz Weroniki Sierockiej, które z powodzeniem reprezentowały nasz Ośrodek i miasto Puławy podczas dwóch prestiżowych ogólnopolskich festiwali wokalnych w Wyszkowie i Międzyrzecu Podlaskim.
Pierwszy z nich to XXXIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Lat 60. i 70. im. Ryszarda Poznakowskiego „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”, który odbył się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Wydarzenie miało w tym roku wyjątkowy charakter, ponieważ po raz pierwszy nosiło imię Ryszarda Poznakowskiego – wybitnego muzyka i wieloletniego przewodniczącego jury, którego dorobek artystyczny stał się symbolem festiwalu.
Wśród 16 finalistów z całej Polski, bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Kubiś, która wykonała utwór „Wariatka tańczy” i zdobyła Nagrodę Posła na Sejm RP Henryka Kowalczyka w wysokości 1 tysiąca złotych. Występy uczestników oceniało jury złożone z uznanych artystów i ekspertów muzycznych: Anny Jurksztowicz, Wandy Kwietniewskiej, Piotra Kuźniaka, Aleksandra Nowackiego, Joanny Rawik, Pawła Sztompke oraz Sławomira Wierzcholskiego.
Kolejnym wydarzeniem był I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Sławy Przybylskiej, który odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury – Kinie „Sława” w Międzyrzecu Podlaskim. Festiwal, poświęcony twórczości legendarnej artystki, zgromadził wykonawców z całej Polski, a jego gościem honorowym była sama Sława Przybylska, co nadało wydarzeniu wyjątkowego wymiaru.
Spośród 44 zgłoszeń do finałowych przesłuchań zakwalifikowano 32 uczestników. W tym gronie znalazły się również wokalistki z Puław. Weronika Kubiś zdobyła III miejsce oraz nagrodę finansową w wysokości 2 tys. zł, natomiast Weronika Sierocka została uhonorowana wyróżnieniem jury. Ich występy oceniane były przez komisję w składzie: Izabela Trojanowska, Małgorzata Markiewicz, Dominika Dobrosielska oraz Krzysztof Rydzelewski.
Osiągnięcia obu wokalistek są efektem systematycznej pracy, talentu oraz konsekwentnego rozwoju artystycznego pod opieką instruktora Zbigniewa Jonaka. Serdecznie gratulujemy Weronice Kubiś i Weronice Sierockiej znakomitych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów na ogólnopolskich scenach muzycznych.



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!