Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika

Aktorzy i recytatorzy Teatru SPUT² docenieni na scenach konkursowych

Ocena 0/5

Końcówka sezonu artystycznego dla młodych aktorów Teatru SPUT² działającego w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” pod opieką Katarzyny Grudzień obfituje w sukcesy, nagrody i wyróżnienia na prestiżowych konkursach teatralnych oraz recytatorskich.

Podczas turnieju wojewódzkiego 71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 19 czerwca w Centrum Spotkania Kultur, Luiza Mazurek zdobyła nagrodę oraz nominację do finału konkursu w Ostrołęce w kategorii recytacji i wywiedzionego ze słowa, natomiast Agata Karpeta otrzymała nagrodę w kategorii monodramu i będzie reprezentować region podczas finału turnieju Teatrów Jednego Aktora „Sam na Scenie” w Słupsku. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs tego typu w Polsce, w którym swoje pierwsze kroki stawiało wielu wybitnych aktorów.

Sukcesy przyniosły również XIV Ogólnopolskie Teatrałki Zwoleńskie. Najmłodsza grupa Teatru SPUT² otrzymała wyróżnienie za spektakl „Bajka o Dziewczynce-Wiewiórce”, a Julia Jóźwicka została nagrodzona indywidualną nagrodą aktorską za rolę tytułowej bohaterki. Z kolei najstarsza grupa zdobyła III nagrodę za autorski spektakl „Światłowody”, poruszający temat uzależnienia od technologii i wpływu mediów społecznościowych na relacje międzyludzkie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym aktorom oraz instruktorce Katarzynie Grudzień wspaniałych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów, twórczej energii oraz spełniania artystycznych marzeń!

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności