Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika
Powróć do: Zajęcia taneczne

Formacja taneczna Abakua

To zajęcia skierowane do wszystkich, którzy chcą rozwinąć zarówno swoje umiejętności taneczne, jak również utrzymać ciało w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. W trakcie tych zajęć zgłębisz swoją wiedzę na temat tańców latynoamerykańskich, poznasz podstawowe kroki samby, cha-chy, paso doble, rumby, jive’a, salsy czy bachaty, wysmuklisz sylwetkę i poprawisz swoje samopoczucie.

Celem zajęć jest stworzenie układów i choreografii, które pozwolą na uczestniczenie 
w wydarzeniach kulturalnych Ośrodka, jak również promowanie Puław na scenie ogólnopolskiej podczas konkursów, przeglądów czy festiwali.

Wszystkie zajęcia z wyjątkiem zajęć Abakua 5, przeznaczone są dla osób od 18 r.ż.

Prowadzący zajęcia: Jacek Kowalczyk - zawodowy tancerz, trener oraz nauczyciel tańca w Egurrola Dance Studio, zawodowy nauczyciel tańca, choreograf oraz sędzia PZST w specjalizacji tańce par.

Abakua 1 - grupa zaawansowana dla osób kontynuujących zajęcia oraz z dużym doświadczeniem tanecznym, obecnie grupa choreograficzna.

  • poniedziałek i środa, godz. 19.00-20.00

Abakua 2 - Latino Solo

- to zajęcia, które szczególnie przypadną do gustu kobietom i dziewczynom, które chcą uczęszczać na kurs tańca ale nie mają partnera. Lekcje tańca latino solo łączą w sobie zmysłowość, pasję 
i ekspresję oraz pozwalają na wzmocnienie swojej pewności siebie i odkrycie na nowo kobiecości.

  • sobota, godz. 13.00-14.00

Abakua 3 - Salsa Solo Ladies Styling

-zajęcia, na których poznasz podstawowe kroki Salsy New York Style. Jest to jeden ze stylów salsy - w Nowym Jorku jeszcze ciągle nazywanym mambo. Jest to styl akcentowany "na 2", a nie "na 1" lub "na 3", jak w innych odmianach salsy.

Są to intensywne zajęcia, które rozwijają kobiece ruchy, poczucie rytmu, koordynacje i pamięć ruchową. Dzięki tym zajęciom nabierzesz pewności siebie, nauczysz się podkreślać piękno i wdzięk kobiecego ciała. Sprawimy, że poczujesz się najpiękniejsza na parkiecie!

  • piątek, godz. 19.00-20.00

 

Abakua 4 - Bachata Solo

-to zajęcia dedykowane kobietom – bez względu na wiek i umiejętności taneczne, każda z Pań może tańczyć i kreować swój własny styl. Taniec ten charakteryzuje się ogromną zmysłowością, gracją 
i sensualnością. Podczas zajęć stopniowo poznacie kroki taneczne, poprawny ruch głowy, bioder 
i stóp. Dowiecie się, w jaki sposób pracować rękami i dłońmi, żeby móc czuć się niezwykle atrakcyjnie i kobieco. Bachata to gorące pełne zmysłowości rytmy, które porwą Was w świat muzycznych doznań!

  • środa, godz. 18.00-19.00

Abakua 5 - latino dla nastolatek

-to zajęcia dla wszystkich dziewczyn w wieku 12-19 lat, które chcą rozwijać swoją koordynację ruchową, poznać wspaniałych ludzi i przeżyć taneczną przygodę w rytmie gorących karaibskich klimatów. 

Czeka na Was wyjątkowa mieszanka dwóch technik tanecznych:
- tańców towarzyskich **(samba, cha cha, rumba, passodoble i jive)
- karaibskich (salsa, bachata, merengue)

  • sobota 11.00-12.00

Koszt:

  • zajęcia solo: 60 zł od osoby za miesiąc

Jacek-Kowalczyk

 

Kontakt:

Jacek Kowalczyk

tel. 81 458 67 14

e-mail: jacek.kowalczyk@domchemika.pl

 

Zapisy na zajęcia poprzez portal StrefaZajec.pl

Pliki do pobrania: