W ramach projektu „ART.LAB - cyfrowe formy ekspresji” uczestnicy, poprzez zabawę z nowymi technologiami, stworzą własne cyfrowe prace.
Projekt realizowany jest przez Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, przy współpracy z Edukacją 3.0.
ETAP I – Otwarte spotkania. Przegląd zasobów kultury online i cyfrowych form ekspresji (czerwiec 2022 r.)
W ramach projektu „ART.LAB - cyfrowe formy ekspresji” zapraszamy na bezpłatne warsztaty, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę dotyczącą zasobów kultury online i cyfrowych form ekspresji. Poznają wybrane dzieła (obrazy, grafiki, rzeźby, architekturę) zgromadzone na stronach internetowych światowych, ogólnopolskich oraz lokalnych muzeów i galerii.
Odkrywając świat kultury poznają takie formy cyfrowej ekspresji jak: malarstwo w VR, Pixel art, rzeźby w Minecraft, opowieści cyfrowe z wykorzystaniem memów, komiksów czy animacji poklatkowej i wiele innych.
Zachęcamy do udziału w cyklu dwóch spotkań tj. po jednym spotkaniu w poniedziałek i środę.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy e-mailowo na adres media@domchemika.pl (prosimy o podanie nazwy szkoły, klasy, opiekuna, ilości zgłaszanych dzieci oraz wybranych terminów spotkań).
- Poniedziałek 20.06.2022 r., godz. 9.00 i 11.30, sala widowiskowa POK „Dom Chemika” ( jedno spotkanie trwa 2h)
- Środa 22.06.2022 r., godz. 9.00 i 11.30, sala widowiskowa POK „Dom Chemika” ( jedno spotkanie trwa 2 h)
Zachęcamy do udziału w cyklu dwóch spotkań tj. po jednym spotkaniu w poniedziałek i środę. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy, dostępny pod linkiem: https://tiny.pl/9zlgf
- Poniedziałek 27.06.2022 r., godz. 17.00-19.00, mała sala teatralna POK „Dom Chemika”
- Środa 29.06. 2022 r., godz. 17.00-19.00, mała sala teatralna POK „Dom Chemika”
ETAP II – Warsztaty kreatywne i tematyczne (lipiec 2022 r.)
W kolejnym etapie uczestnicy, pod czujnym okiem wykwalifikowanych edukatorów oraz przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i oprogramowania, w przygotowanym w POK „Dom Chemika” multimedialnym laboratorium - pracowni ART.LAB, będą szczegółowo szkolić swój warsztat cyfrowych umiejętności oraz tworzyć własne prace. W lipcu odbędzie się następny etap warsztatów w małych grupach, będzie można uczestniczyć w warsztatach narzędziowych oraz konsultacjach indywidualnych.
Pełny harmonogram warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbywających się w lipcu, dostępny jest do pobrania.
Osoby, które chciałyby dołączyć do projektu, prosimy o zapisanie się poprzez formularze dostępne poniżej lub kontakt e-mailowy media@domchemika.pl
Wszystkie warsztaty są nieodpłatne dla uczestników. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na cykl warsztatów decyduje jury, na podstawie nadesłanych zgłoszeń.
Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/9zv9h
Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/937lc
ETAP III – Tworzenie własnych prac cyfrowych (sierpień, wrzesień 2022 r.)
ETAP IV – Wystawa prac uczestników (23-28 października 2022 r.)
Wystawa stanowi podsumowanie warsztatów, w których brały udział zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Podczas spotkań w POK „Dom Chemika” uczestnicy poznawali różnorodne narzędzia i aplikacje pozwalające na tworzenie cyfrowych dzieł w nowoczesny i multimedialny sposób, a następnie stworzyli własne prace.
Na wystawie będzie można zobaczyć, m. in. prace malarskie stworzone w wirtualnej rzeczywistości, dzieła zbudowane w Minecrafcie, animacje poklatkowe, a także rzeźby wykonane na drukarce 3d Zarówno podczas wernisażu wystawy, jak i w trakcie jej trwania będzie można spróbować własnych sił i samodzielnie doświadczyć procesu tworzenia.
Na otwarcie wystawy zapraszamy 23 października o godz. 17.00 do Puławskiej Galerii Sztuki POK „Dom Chemika”. Wystawę można oglądać do 28 października 2022 r., w godz. 10.00-16.00. Wstęp bezpłatny.
Projekt „ART.LAB – cyfrowe formy ekspresji” realizowany jest przez Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, we współpracy z Edukacją 3.0.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Materiały po spotkaniach (do pobrania):
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.