Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika

Zespół Puławianki

Zajęcia zespołu "Puławianki" są okazją do poznania interesującego, często już zapomnianego lub mało znanego repertuaru. To świetna okazja do grupowego śpiewania, poznawania zasad rytmicznych, harmonicznych i związanych ze sztuką wokalną. Jest to propozycja dla osób starszych wiekiem, ale jeszcze w pełni sił i z ochotą do spędzania wolnego czasu w taki właśnie sposób.
Zespół "Puławianki" istnieje w obecnej formie od 1981 roku. Zrzesza panie należące m.in. do puławskich Klubu Seniora i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do repertuaru wykonywanego przez zespół należą piosenki: lwowskie, warszawskie, biesiadne, ludowe, przeboje lat międzywojennych oraz z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w., pieśni patriotyczne, okolicznościowe, kolędy. Grupa chętnie prezentuje się przy rozmaitych okazjach śpiewając dla osób w różnym wieku. Najczęściej są to występy dla grup rówieśników, ale nie tylko. W grudniu 2011 roku wiązankę utworów o tematyce zimowej prezentowały panie w czasie koncertu dla dzieci pt. "U, hu ha. Nasza zima zła".


"Puławianki" uczestniczą w wielu przeglądach i konkursach w tym organizowanych specjalnie dla zespołów zrzeszających seniorów, gdzie zdobywają nagrody i wyróżnienia. Między innymi już czterokrotnie uczestniczyły w ogólnopolskich finałach Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów "ARS" w Bydgoszczy. Zespół chętnie przyjmie w swoje szeregi panie z dobrym słuchem muzycznym, zainteresowane śpiewem wielogłosowym w miłym towarzystwie kilkunastu śpiewających osób.

Do 2022 roku zajęcia prowadził Andrzej Rotmański.