Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika

"Z piosenką przez dekadę" - sukces Jakuba Rogali

Ocena 0/5

Jakub Rogala po raz kolejny sięgnął po I miejsce podczas wokalnych zmagań konkursowych. Solista na co dzień uczący się śpiewu pod opieką instruktora Zbigniewa Jonaka, zwyciężył w internetowej odsłonie Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki „Z piosenką przez dekadę” – lata 60.

Do tegorocznej, pierwszej edycji Festiwalu organizowanego przez Pałac Młodzieży w Gdańsku, zostało nadesłanych 212 prezentacji wokalnych. Spośród nich jury wyłoniło laureatów 7 kategorii wiekowych i przyznało 28 nagród. W grupie wiekowej 13-16 lat najlepszy okazał się wokalista z POK.

Celem Festiwalu była popularyzacja polskich utworów rozrywkowych lat 60. Wyzwaniem konkursowym dla uczestników, było wyruszenie w muzyczną podróż tego okresu i zmierzenie się z największymi szlagierami tej dekady. Reprezentant Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, zdecydowanie sprostał temu zadaniu, brawurowo wykonując kultowy przebój „Prześliczna wiolonczelistka” zespołu Skaldowie.

 

Bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu i zapraszamy do obejrzenia nagrodzonego występu Kuby!

Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności