Warsztaty teatralne „Zaduszki Poetyckie. Życie wierszem pisane.”
17 września zapraszamy młodzież szkół średnich na warsztaty teatralne „Zaduszki Poetyckie. Życie wierszem pisane.” Zajęcia poprowadzi aktor teatralny i filmowy Michał Kurek - od lat związany z ruchem recytatorskim - najpierw jako recytator, później instruktor i juror festiwali żywego słowa.
Od 2022 roku w zespole Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Występuje od lat w produkcjach telewizyjnych takich jak „Na wspólnej”, „Zakochani po uszy”, czy „Miłość na zakręcie”. Na dużym ekranie zagrał m. in. w filmie „Maria nie żyje” Martyny Majewskiej czy „Najlepszym” Łukasza Palkowskiego. Za osiągnięcia artystyczne został nagrodzony trzykrotnie Nagrodą Prezydenta Miasta Wrocławia. Laureat Nagrody Specjalnej na Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra dla aktorów zawodowych oraz finalista II edycji konkursu Modjeska Calling na interpretacje monologów szekspirowskich.
Na zajęciach uczestnicy będą pracować nad sztuką słowa, interpretacją tekstów poetyckich i technikami pracy aktorskiej. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a ich uczestnicy zobowiązani są do wzięcia udziału w całym projekcie "Zaduszki poetyckie - życie wierszem pisane", którego finałem będzie spektakl plenerowy zaprezentowany 2 listopada 2023 r. Kolejnym etapem projektu będą zaplanowane na październik warsztaty kuglarskie podczas których uczestnicy poznawać będą tajniki teatru ognia.
Zapisy na warsztaty odbywają się mailowo pod adresem: katarzyna.grudzien@domchemika.pl do 11 września.
Zapraszamy 17 września o godz. 11:00 na salę baletową POK.
Warsztaty powstają we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie i są realizowane w ramach projektu Open Call Przestrzenie Sztuki Teatr 2023.
Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym przy wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury. Jego idea opiera się na czterech filarach – artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym, a głównym zadaniem operatorów jest umożliwienie artystom niezależnym (pozbawionym na co dzień „stałego adresu”) i lokalnym środowiskom prezentacji ich przedsięwzięć, rozwijanie oferty edukacyjnej i animacyjnej oraz rozwój publiczności. Dotychczas taneczne Przestrzenie Sztuki działały w Białymstoku, Katowicach, Kielcach, Lublinie i Łodzi, a teatralne – w Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze.
Program Przestrzenie Sztuki organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wydarzenie zrealizowano w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!