Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika

Wernisaż wystawy - Magdalena Mańkowska "Opus 1"

Ocena 0/5

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa „Opus 1” autorstwa Magdaleny Mańkowskiej, który odbędzie się w piątek 27 lutego 2026 roku o godz. 18.00 w Puławskiej Galerii Sztuki. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 22 marca 2026 roku.

Magdalena Mańkowska to malarka, muzyk i muzykolożka, członkini ZPAP, absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych UMCS z dyplomem z wyróżnieniem, a także pedagog fortepianu w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Artystka ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju oraz za granicą, a jej twórczość konsekwentnie łączy świat sztuki wizualnej i muzyki.

Cykl „Opus 1” wyrasta z dziecięcej fascynacji Beethovenem i bezpośrednio nawiązuje do muzycznego sposobu porządkowania dzieł. Początkowo obrazy były próbą dosłownego przełożenia dźwięków na kolor i formę – wynikającą z doświadczenia synestezji – z czasem jednak przekształciły się w osobiste, wewnętrzne autoportrety malowane pod wpływem muzyki. Wśród inspiracji artystki pojawiają się m. in. Chopin i Debussy, którego twórczość stała się dla niej szczególnie ważnym punktem odniesienia.

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i muzyki na spotkanie z malarstwem, które można „usłyszeć”, oraz na wyjątkową opowieść o dialogu dźwięku i obrazu.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności