Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Nabór uzupełniający do Puławskiej Orkiestry Dętej

Program

miejsce:
Spotkanie organizacyjne w Puławskiej Galerii Sztuki, ul. Wojska Polskiego 4, godz. 16:00

Nabór uzupełniający do Puławskiej Orkiestry Dętej

 

Puławska Orkiestra Dęta daje możliwość rozwoju muzycznej pasji. Orkiestra funkcjonuje już trzy lata. W tym roku prowadzimy nabór uzupełniający.


Próby odbywają się dwa razy w tygodniu:

Środy, od godz. 15.00 – spotkania indywidualne i sekcyjne

Soboty, godz. 10.00 – próby całościowe

 

Puławska Orkiestra Dęta to możliwość nauki gry w grupie, szkolenie swoich umiejętności oraz możliwość prezentacji na ważnych uroczystościach miejskich, a także festiwalach poza Puławami. Czekamy na osoby w każdym wieku, zarówno z Puław jak i okolic, które chcą zagrać w tej wyjątkowej orkiestrze. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie ze sobą własnych instrumentów.

 

Na spotkanie organizacyjne połączone z przesłuchaniem zapraszamy w środę 16 września o godz. 16.00 do Puławskiej Galerii Sztuki, ul. Wojska Polskiego 4.


Osoby zainteresowane zapisami mogą wysyłać swoje zapytania na adres: katarzyna.nowak@domchemika.pl

 

Serdecznie zapraszamy!


Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o przybycie 1 rodzica/opiekuna niepełnoletniego uczestnika, a w przypadku uczestników pełnoletnich, samych uczestników bez osób towarzyszących. Podczas spotkania obowiązkowe jest korzystanie z maseczek lub innych osłon nosa i ust.

 

Puławska Orkiestra Dęta funkcjonująca w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” została założona w listopadzie 2017 roku. Obecnie w skład orkiestry wchodzi 35 osób - zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Członkowie orkiestry posiadają stroje galowe, które zdobi logo orkiestry i herb miasta Puławy. Specyfika Puławskiej Orkiestry Dętej stale się formuje i rozwija. Uczestnicy szkolą swój warsztat oraz powiększają repertuar, podejmując się gry coraz ciekawszych orkiestrowych standardów. Niewykluczone jest również, że za rok zobaczycie orkiestrę w towarzystwie pięknych mażoretek.


Nad pracą całej orkiestry czuwa kapelmistrz i instruktor sekcji instrumentów blaszanych – Dariusz Domański – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie trąbki, obecnie pierwszy trębacz Teatru Muzycznego w Lublinie. Instruktorem sekcji instrumentów drewnianych jest Andrzej Topolewski – absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie klarnetu.

 

Daty związane z tym wydarzeniem:

30 WrześNia 2020 Nabór uzupełniający do Puławskiej Orkiestry Dętej - termin zgłoszeń
16 WrześNia 2020 | Puławska Galeria Sztuki, ul. Wojska Polskiego 4, godz. 16:00 Spotkanie organizacyjne Puławskiej Orkiestry Dętej
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"