Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » "Na pięciolinii życia" - recital Anny Filipiak-Matras

Program

miejsce:
Sala Kongresowa IUNG, godz. 18:00
wstęp:
wstęp wolny

"Na pięciolinii życia" - recital Anny Filipiak-Matras

Recital pt. "Na pięciolinii życia" to wyjątkowa propozycja dla miłośników poezji śpiewanej.


W koncercie usłyszymy utwory poetyckie autorstwa mieszkającej i tworzącej w Puławach poetki i wokalistki, Anny Filipiak-Matras. Muzykę do tekstów napisał znany w środowisku – muzyk, kompozytor i aranżer - Michał Matras.


Większość materiału, który będzie można usłyszeć podczas recitalu, to piosenki napisane przez artystkę na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Nie zabraknie też tekstów wydanych w pierwszym i trzecim tomie poetki. Prezentowane podczas koncertu utwory, zabiorą Was w podróż po emocjach i uczuciach, ubranych w poetyckie radosne metafory, a niekiedy momenty zadumy.


Tak jak na pięciolinii znajdujemy różne nuty, tak i w życiu doświadczamy różnorodnych emocji. Podobnie jak w poezji którą piszę ... niektóre piosenki dotyczą bezpośrednio moich odczuć inne zaś powstawały z obserwacji otaczającego mnie świata i ludzi - opowiada Anna-Filipiak Matras.


Wyjątkowe spotkanie muzyczne uświetnią również profesjonalni muzycy, m. in.: skrzypaczka Marta Jaworska, kontrabasista Andrzej Rotmański, akordeonista Dariusz Saramok oraz perkusista Marek Kozak.


Anna Filipiak-Matras - z muzyką, sceną i teatrem związana jest od najmłodszych lat. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów poetyckich, prozatorskich, recytatorskich i poezji śpiewanej. W swoim dorobku poetyckim ma liczne publikacje książkowe i tomiki poetyckie m. in.: „Mój ogród” (Lublin 2001 r.), „Białe piórko” (Puławy 2004 r.), „Po co tu bywam” (Lublin 2009 r.). Recitale z poezją śpiewaną, które zrealizowała to: „Trzy centymetry nad ziemią” (Puławy 2015 r.), „Wołanie Eurydyki” (Puławy 2009 r.), „Magazyn połamanych uczuć” (Puławy 2004 r.).


Zapraszamy na nastrojowy, piątkowy wieczór z piosenką poetycką.
25 października, godz.18.00, Sala Kongresowa IUNG, wstęp wolny.

 

Daty związane z tym wydarzeniem:

25 Października 2019 | Sala Kongresowa IUNG, godz. 18:00 "Na pięciolinii życia" - recital Anny Filipiak-Matras
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"