Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Poznaliśmy zwycięzców Przeglądu "Żeby Polska była Polską"

Aktualności

18.11.2019

Poznaliśmy zwycięzców Przeglądu "Żeby Polska była Polską"

Poznaliśmy zwycięzców Przeglądu "Żeby Polska była Polską"

Laureaci przeglądu zaprezentowali się w koncercie na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ubiegłą niedzielę. Uroczystą galę prowadziła Katarzyna Grudzień.


Tegoroczny koncert finałowy XV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską” dedykowany był dwóm wydarzeniom: 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej oraz 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenie było okazją do wielu wzruszeń oraz do poznawania historii poprzez teksty i piosenki opisujące tradycję i kulturę Polski, a także te nawiązujące do naszej „małej Ojczyzny” jaką jest Lubelszczyzna.Doskonale w turnieju recytacji zaprezentowały się podopieczne z POK „Dom Chemika”. Róża Wojtaś zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych klas IV-VIII, natomiast Dominika Rodzoś triumfowała w kategorii szkół średnich. Obie dziewczyny szkolą się pod okiem Katarzyny Grudzień z naszego Ośrodka.

 

 

Tegoroczne Grand Prix otrzymała Martyna Wójcik. Nagroda w formie wycieczki do Teatru Muzycznego w Lublinie trafiła do laureatów pierwszych, drugich i trzecich miejsc z kategorii szkół podstawowych i średnich. Uczestnicy wyjazdu zobaczą spektakl pt. „Nie taki straszny dwór”. Będą mieli także okazję aby zwiedzić budynek teatru od kulis.


Pamiątkowe dyplomy, upominki oraz nagrody wręczyli: Pani Bożena Krygier, Pani Anna Kędziora oraz Pani Magdalena Woźniakowska z Urzędu Miasta oraz Zbigniew Śliwiński, dyrektor POK „Dom Chemika”.Do udziału w koncercie oprócz laureatów konkursu zaproszeni zostali także tancerze z Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Grześ, którzy uświetnili uroczystość swoim występem.


Szczegółowy protokół z posiedzenia jury XV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" znajduje się poniżej.


Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!


FOTOGALERIA

 

Nagrody w tegorocznym Przeglądzie ufundował Urząd Miasta Puławy.

Protokół
Protokół
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"