Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Puławy zjednoczone w patriotycznym śpiewie!

Aktualności

13.11.2019

Puławy zjednoczone w patriotycznym śpiewie!

Puławy zjednoczone w patriotycznym śpiewie!

Puławskie spotkanie rozpoczęło się dokładnie w samo południe. Kilka słów wprowadzenia wygłosił Zbigniew Śliwiński - Dyrektor POK „Dom Chemika”, opowiadając o idei spotkania oraz wprowadzając w klimat patriotycznego świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 

Przy akompaniamencie Puławskiej Orkiestry Dętej wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, zebrani na Placu Fryderyka Chopina mieszkańcy, władze miasta i gościnnie drużyna Klubu Sportowego Piłki Ręcznej „Azoty-Puławy” - wszyscy razem odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.


 

Po hymnie prezydent Puław Paweł Maj dziękował wszystkim za liczne przybycie, gratulując mieszkańcom prawdziwie patriotycznej postawy.

 

Tuż po wspólnym śpiewie hymnu, o patriotyczny nastrój zadbała Puławska Orkiestra Dęta, która odegrała wiązankę pieśni niepodległościowych. Przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” zachęcali do wspólnego śpiewania znanych pieśni patriotycznych.

 

 

Już po raz drugi Puławy dołączyły do akcji „Niepodległa do hymnu”, której celem jest jednoczenie Polaków poprzez wspólne śpiewanie hymnu narodowego w Polsce i poza jej granicami. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia – 11 listopada 2020 roku.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"