Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » 10. WSS - Orkiestra Kameralna Ensemble Frederic

Aktualności

10.11.2019

10. WSS - Orkiestra Kameralna Ensemble Frederic

10. WSS - Orkiestra Kameralna Ensemble Frederic

Zespół wywodzący się z południowej Wielkopolski, związany ideowo z pałacem myśliwskim Radziwiłłów w Antoninie — miejscem pobytu i twórczości Fryderyka Chopina. Zespół skupia młodych, wybitnych instrumentalistów, których pasją jest gra w kameralnej formacji o najwyższych parametrach artystycznych i poziomie wykonawczym.

 

Część muzyków jest związana z Filharmonią Kaliską, ale współpracują oni także z renomowanymi zespołami, takimi jak: orkiestra Sinfonia Varsovia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Filharmonia Narodowa, Sinfonietta Cracovia czy Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Orkiestra wykonuje repertuar od czasów baroku po muzykę współczesną. Ich debiutem był koncert z udziałem fortepianu smyczkowego skonstruowanego na podstawie pomysłu Leonardo da Vinci — viola organista. Zespół ma w najbliższych planach współpracę z artystami, m.in.: Klaudiuszem Baranem, Andrzejem Kosendiakiem, Volkerem Schmidt-Gertenbachem, a także trasę koncertową po Niemczech.Wyróżniającą cechą członków orkiestry jest gra na starowłoskich instrumentach mistrzowskich. Są to skrzypce Carlo Giuseppe Testore z 1711 roku, Domenico Montagnana z 1727 roku, instrument włoski ze szkoły Lorenzo Guadagnini (początek XVIII wieku), a także wiolonczele: Giovanni Battista Rogeri z 1694 roku oraz wiolonczela ze szkoły neapolitańskiej (Vincenzo Ventapane) z połowy XVIII wieku.

 

 

Orkiestra Kameralna Ensemble Frédéric
Jan Wachowski — fortepian
Adam Klocek — dyrygent

 


Repertuar:
Fryderyk Chopin — Koncert fortepianowy nr 1 e-moll, Op.11 (1830)
Antonín Dvořák (1841–1904) — Serenada E-dur, Op.22 (1875)

 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia wkasie POK „Dom Chemika” (ul. Wojska Polskiego 4), od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00–18:00 oraz na pół godziny przed każdym koncertem w miejscu jego odbywania się, tel. 81 886 20 24.

 

Karnet na wszystkie koncerty 65 zł. Dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Klubu Seniora — wstęp wolny na wszystkie koncerty.

 

Na Festiwal zapraszają Stowarzyszenie "Dwa Brzegi", Miasto Puławy i Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" - Partner Festiwalu.

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"