Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Zajęcia edukacyjno-artystyczne w POK "Dom Chemika"

Aktualności

29.08.2019

Zajęcia edukacyjno-artystyczne w POK "Dom Chemika"

Zajęcia edukacyjno-artystyczne w POK "Dom Chemika"

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy nabór do wszystkich sekcji amatorskiego ruchu artystycznego w naszym Ośrodku. W ofercie na nowy sezon przygotowaliśmy zajęcia wokalne, taneczne i plastyczne. Pod kierunkiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów swoje umiejętności mogą rozwijać recytatorzy i pasjonaci sztuki teatralnej. Ośrodek oferuje także udział w próbach orkiestry dętej. Celem naszych zajęć jest rozwijanie zainteresowań i pasji, odkrywanie talentów i pobudzanie kreatywności naszych podopiecznych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą kulturalną, sprawdźcie i znajdźcie coś dla siebie!

 

TEATR

Teatr przełamuje lęki, buduje poczucie własnej osobowości, kształtuje i pielęgnuje poprawną mowę, rozwija wyobraźnię i intelekt. W naszej ofercie znajdziecie zajęcia teatralne skierowane do każdej grupy wiekowej: od najmłodszych aż po osoby dorosłe. Podczas naszych zajęć teatralnych uczestnicy pracują nad warsztatem aktorskim, interpretacją, wyrażaniem emocji na scenie. Poznają różne techniki teatralne, np. teatr lalek, animację przedmiotu, improwizację teatralną, uczą się recytować i tworzą własne spektakle teatralne.

 

 

W ofercie na rok 2019/2020 proponujemy zajęcia warsztatowe dla 5-latków „Zabawa w Teatr” oraz zajęcia w wybranych teatrach lub kołach: Dziecięcy Teatrzyk „Figielek”, Teatr Lalek „Muchomor”, Teatru SPUT² czy Koło Konferansjerów i Recytatorów.

 

 

 

TANIEC

Taniec to naturalny element ekspresji. Pozwala na rozładowanie energii, kształtuje prawidłową sylwetkę, rozbudza wrażliwość na muzykę, wykształca poczucie rytmu i rozwija koordynację ruchową. Zajęcia taneczne uczą pracy w zespole, wspólnej odpowiedzialności oraz tworzą społeczność, którą łączy wspólna pasja. W czasie naszych zajęć tanecznych dzieci, młodzież i dorośli uczą się podstawowych kroków, elementów akrobatyki, baletu, opanowują układy choreograficzne, poznają podstawy tańca klasycznego, ludowego i współczesnego.

 

 

 

W ofercie na rok 2019/2020 znajdują się zajęcia: Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, Zespołu Baletowego „Etiuda” oraz Studia Tańca „Pokus”.
 ZAJĘCIA WOKALNE

Zajęcia wokalne są prowadzone przez trzech doświadczonych instruktorów: Zbigniewa Jonaka, Michała Matrasa i Mariusza Przybysia.

 

Dajemy Państwu możliwość nauki śpiewu indywidualnego i w grupie. Zajęcia grupowe to praca nad wytworzeniem idealnego współbrzmienia. W trakcie zajęć uczestnicy nabierają umiejętności swobodnego zachowania scenicznego oraz panowania nad tremą. Program zajęć obejmuje naukę wyrazistej artykulacji i dobrej dykcji, dbałości o ogólny wyraz artystyczny, a przede wszystkim czystość wokalną oraz dobrą impostację i kształcenie głosu.

 

W ofercie na rok 2019/2020 proponujemy nowy Rodzinny Zespół Wokalno-Instrumentalny, a także Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Wokalny oraz zajęcia indywidualne.

 

   
Indywidualne zajęcia śpiewu mają na celu rozwijanie i precyzyjne połączenie głosu ludzkiego z muzyką. Podczas takich zajęć instruktorzy pracują z wokalistami nad techniką wokalną oraz interpretacją utworów.

 

Zajęcia indywidualne dla młodzieży od 14 roku życia w roku szkolnym 2019/2020 prowadzi Zbigniew Jonak, zapisy pod nr 502 681 341.

 

PLASTYKA

Zajęcia plastyczne oferują naukę dostosowaną do potrzeb i indywidualnych możliwości uczestnika, związaną ze zdobywaniem umiejętności w zakresie rozmaitych technik malarskich, rysunku i podstaw grafiki. Program przygotowany jest dla każdego, bez względu na wiek. Odnajdą się tu osoby początkujące, które nie miały styczności ze sztuką, , jak również pasjonaci rysunku i malarstwa.

 

W roku 2019/2020 zapraszamy na zajęcia plastyczne prowadzone przez Ryszarda Ruska. Ze względu na trwającą modernizację naszego Ośrodka, zajęcia poszczególnych form artystycznych odbywają się w różnych miejscach na terenie Puław. Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom, które wspierają POK „Dom Chemika” i na czas remontu użyczają nam swoich sal, natomiast naszym podopiecznym życzymy powodzenia w nowym roku kulturalnym. Efekty całorocznej pracy wychowanków POK będą prezentowane podczas wystaw, występów i koncertów galowych.


Karta zgłoszenia
Karta zgłoszenia
Zajęcia wokalne - regulamin
Zajęcia wokalne - regulamin
Zajęcia Studia Tańca "Pokus" - regulamin
Zajęcia Studia Tańca "Pokus" - regulamin
Zajęcia Zespołu Baletowego "Etiuda" - regulamin
Zajęcia Zespołu Baletowego "Etiuda" - regulamin
Zajęcia "Zabawa w teatr" - regulamin
Zajęcia "Zabawa w teatr" - regulamin
Zajęcia Teatru "Muchomor" - regulamin
Zajęcia Teatru "Muchomor" - regulamin
Zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle" im. Kazimiery Walczak "Mamci" - regulamin
Zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle" im. Kazimiery Walczak "Mamci" - regulamin
Zajęcia Dziecięcego Teatrzyku "Figielek" - regulamin
Zajęcia Dziecięcego Teatrzyku "Figielek" - regulamin
Zajęcia "Koła Konferansjerów i Recytatorów" - regulamin
Zajęcia "Koła Konferansjerów i Recytatorów" - regulamin
Zajęcia plastyczne - regulamin
Zajęcia plastyczne - regulamin
Zajęcia "Teatru SPUT²" - regulamin
Zajęcia "Teatru SPUT²" - regulamin
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"